Wpis z mikrobloga

Mircy, na nie włączanym od miesiąca czy dwóch kompie starcjonarnym, teraz po włączeniu #!$%@?ło grafę (chwilę było ok, a potem random-reboot i zonk). Tzn. tak myślę, że to grafa, bo bo włączeniu (splash screen biosu) oraz po wejściu do biosu pojawiają się artefakty. Choć to nie moje foto to wygląda to jak na załączonym obrazku.
Ponadto próba załadowania windy wywala się na pliku sterownika graficznego. Działa jedynie w trybie awaryjnym.

Grafa to kilkuletni radosław, HD coś tam, nie pamiętam teraz modelu, ale mogę dorzucić gdy wrócę z pracy jeśli to pomoże.

Pytania:
1) czy to może być coś innego czy jednak grafa?
2) czy da to radę naprawić, czy tylko do kosza i nowa grafa?
3) a może wypiekanie (jakieś how-to)?

#pc #naprawapc #radeon #niedziala #serwispc
szpongiel - Mircy, na nie włączanym od miesiąca czy dwóch kompie starcjonarnym, teraz...

źródło: comment_8R3vv8lsDdGFtwboizPOwk5XWUjiF0el.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
@szpongiel: Możesz wrzucić grafikę (po odkręceniu z niej wszystkich plastikowych gówien) do piekarnika rozgrzanego do 250C na dwie trzy minuty aby zrobić "reballing". Zobacz czy śmignie.

Jak nie to #!$%@? cały komputer przez okno.
  • Odpowiedz
@iamtheLight: Ma znaczenie, którą stroną położyć grafę w piekarniku?
Ma być już rogrzany, czy piec kartę od temp. pokojowej?

Jak nie to #!$%@? cały komputer przez okno.

To i tak miałem w planie tylko nie było czasu poskładać nowego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@iamtheLight: Lepiej tą "płaską" stroną do dołu. Śmiało grzej i się nie przejmuj. I tak pewnie masz ramy na karcie pojarane ale warto sprawdzić czy gdzieś zimny lut się nie zrobił i wygrzać w piekarniku.
  • Odpowiedz
@damnianek: Niby w specyfikacji procka jest grafa (i3 520 albo 530, znowuż z głowy nie pamiętam). Tylko, że płyta główna nie ma wyjścia video (Asus P7P55D-E). Nie wiem ki diaboł w takiej sytuacji, bo oczywiście to była pierwsza rzecz, która przyszła mi do głowy...
  • Odpowiedz
@damnianek: mam w piwnicy 8800GT który chyba jeszcze działa (komputer nie uruchamiany kilka lat), wezmę go na próbę, wypiekanie w piekarniku może być całkiem fajną zabawą - tylko czy włączać termoobieg ? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@szpongiel: a wyłącz ją w biosie
skojarzyłem tak, bo u kumpla był problem, że bios i tryb awaryjny działał, czasem coś zaszwankowało, ale windows się nie podnosił, odłączył kartę w biosie i zaczęło działać.
możesz spróbować, ale u Ciebie widzę już gorszy stan, nie wiem czy w dobrą stronę idę...
  • Odpowiedz
@damnianek: Wiesz, monitor jest podpięty do dedyka, poza tym są kompy, które mają tylko dedyka a bios wyświetlają.

Zastanawiałem się tylko jak to było kiedyś, tak jak właśnie w moim przypadku. Niby mam integrę w procku ale płyta główna nie ma wyjścia video. No to jak zapiąć monitor do integry? Chyba się w ogóle nie da (da się?).
  • Odpowiedz