Wpis z mikrobloga

Mam w planach dwa sosy.
Pierwszy(na podstawie The Reaper Goomowego):
8x czerwone habanero
2x żółte habanero
2x chocolate habanero
3x randomowe czerwone papryczki
suszone pomidory
marchewka
przecier pomidorowy
czosnek
cebula
miód
wędzona suszona papryka
ocet winny
tymianek
cząber
cytryna

Co do drugiego sam nie wiem bo mam jalapeno i zielone randomiaki. Nie chcę robić tak jak wyżej bo zabiję smak jalapeno. Macie jakiś pomysł Mirasy?
#chilli #ostrezarcie #papryczki #goomowesosy #chillihead
MacDermot - Mam w planach dwa sosy.
Pierwszy(na podstawie The Reaper Goomowego):
8x c...

źródło: comment_HPIDeil2Z6GuMGD9bayb1zMTalY2ztEO.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@MacDermot: mylisz sie. habanero np ma bardzo słodki zapach i początkowy smak. naga jolokia i trinnidad to zielenina jak ogórek zielony,carolina repaer pięknie wspóģra ze wszystkim co tłuste
  • Odpowiedz
@grafffik: Jeśli więc habanero jest słodkie to z dodatkiem pomidorów, cebuli, marchewki, odpowiedniej ilości przypraw, soli i octu to sos powinien smakować jak coś pomiędzy sosem do spaghetti z papryką a ketchupem.
  • Odpowiedz
@MacDermot: Ja bym zrobił domową fermentowaną salsę, ot przepis np. tu.

Będzie mega odświeżająca i zupełnie inna niż ciężki sos nr 1. Jak chcesz zachować zielony kolor to możesz spróbować z zielonymi pomidorami albo tomatillos (chociaż te drugie są w Polsce chyba niedostępne o ile sam nie wychodujesz).

edit: oczywiście w salsie proponuje lekko zmienić stosunek papryczek do pomidorów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@grafffik
@ves666
Pierwszy już zrobiony, miałem potrzebę takiego octowo-paprykowego sosu z ziołami. :)
Z jalapeno chciałem zrobić bardziej płynny sos z kolendrą, pietruszką, limonką, czosnkiem, cebulą odrobiną octu dla konserwacji. Takie lżejsze tabasco bardziej do butelki niż do słoika.
Nie chciałem zabić smaku jalapeno łagodnymi pomidorami.
  • Odpowiedz