Wpis z mikrobloga

#linux #pomocy

Postawiłem Kubuntu od nowa, nie mam już problemu z dwiema grafikami co jest sukcesem, ale podczas instalacji zaznaczyłem autologowanie (nie wiem czy to ma wpływ, ale piszę o tym, żeby przekazać wszystko), jak chcę zainstalować nowy pakiet to wyskakuje na chwilę okno z hasłem a potem error, że wymagana autoryzacja...

Jak żyć?
  • 20
Jak żyć?


@przeo: krótko ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tzn. po wpisaniu hasła jest dalej problem z autoryzacją? Tzn. sam tak mam z muonem w Debianie, ale nie wiem czy to wina muona czy ogólnie. Wgraj może software-center i z niego instaluj
@przeo: Znaczy w mojej opinii wina Muona (bo zakładam, że masz wersję 15.04 / 15.10). KDE to dalej pole minowe, ale coraz lepiej z nim jest.

Jak chcesz to spróbuj go zastąpić innym softem i sprawdzić czy ruszy. Najlżejszy wydaje się lubuntu-software-center
@Kryspin013: najpierw

sudo apt-get purge policykit-1 policykit-desktop-privileges polkit-kde-1


potem

sudo apt-get install policykit-1 policykit-desktop-privileges polkit-kde-1


potem restart i nic nie działa
@przeo: Wrzucaj na pendrive, na płytę nie ma senu. Za każdym razem jak coś instalujesz/odinstalowujesz pyta się ciebie o dodatkowe pakiety czy odinstalować... To nie windows gdzie wszystko klika się bezmyślnie dalej. Linuksa możesz usunąć z poziomu systemu...
@przeo: A które instalowałeś ? 14.04 czy 15.04?

Zależy co chcesz. Dla mnie spoko jest xubuntu ale bardzo dużo użytkowników poleca tutaj linux minta (podobno bardziej bezkonfliktowy niż ubuntu). W mincie też możesz sobie wybrać kde i przetestować czy będzie działać...

Jeśli jesteś masochistą masz jeszcze archa