Wpis z mikrobloga

Mirki, wy wiecie wszystko i już nie raz mi pomogliście w potrzebie, także bardzo proszę o pomoc kogoś ogarniętego z tematów #informatyka #sieci #siecikomputerowe #router

Otóż chciałem wymienić router na nowszy, lepszy, z większym zasięgiem. Internet mam od Vectry i do obecnego routera wchodzi od modemu, wszystko ładnie działa. Podpinam nowszy router (który wcześniej długo działał w innym miejscu i nie było z nim żadnych problemów), niby się łączy z modemem, wifi jest i da się z nim połączyć, ale internet nie działa. Próbowałem już miliona kombinacji jakie znalazłem w googlach, resetowania, zmieniania IP, zmieniania adresu MAC, ciągle nic nie działa, mimo że na pierwszym routerze działa bez problemu.

Tutaj macie statusy ze stron obu routerów (w pierwszym nic nie zmieniałem - na nim działa internet, w drugim dodałem tylko serwery DNS i adres MAC takie jak były w pierwszym - na nim nie ma internetu).

Router TPLink TL-WR740N - działa internet
Router Pentagram Cerberus P6362 - nie działa internet

Poradźcie mi proszę co mam zrobić albo co robię nie tak a będę wam w plusach całe życie wynagradzał ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#pytaniedoeksperta #pytanie #kiciochpyta #pomocy
  • 8
@Kirkain: modemy dostarczane przez providerow (m. in. Vectry) jakis czas temu wymagaly klonu MAC, ale jesli je zrestartowales, to szukaly nowego adresu MAC i nie trzeba bylo klonowac. Moze nawet nadal tak jest :P