Wpis z mikrobloga

Przyszły czytniki z #geekbuying z tego cebuladeals: http://www.pepper.pl/promocje/bad-czytnik-kart-microsd-usb-za-ok-004z-geekbuying-10422

Zamówiłem 20 sztuk za 0,24$ czyli ~0,88 zł. ( ͡ ͜ʖ ͡)
Nie spodziewałem się niczego szczególnego. Czytniki sprawdziłem z jakąś random kartą 2GB. Na początku 5 pierwszych czytników nie chciało zaskoczyć. Pojawiały się komunikaty o nie rozpoznanym urządzeniu usb. Jeden czytnik mocno się grzał, więc od razu uznałem go za uszkodzony. Zrobiłem reset kompa i o dziwo nagle komputer zaczął rozpoznawać każdy czytnik. Nadal coś jest nie tak, bo czasami po włożeniu czytnika, komputer go nie wykrywa ale wystarczy parę razy wyjąć/włożyć czytnik w USB i za którymś razem zaskakuje. Potem już działa normalnie.
Za Chiny nie włożyłbym tam karty 32/64GB z kamerki czy z aparatu. To chiński badziew, więc w każdej chwili może coś się spalić.
Zamówiłem z ciekawości, chcąc zobaczyć czy w ogóle dojdzie paczka po takiej cenie. No i doszła :P

#itemyzchin #pokazzakupy
Nivis - Przyszły czytniki z #geekbuying z tego cebuladeals: http://www.pepper.pl/prom...

źródło: comment_4ZzetdZbPixo7lnBnQ4VxgRcopIYl4YX.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
@calaprawdaprostowoczy: Jak zacznę rozsiewać chińską propagandę na mirko to mnie czym prędzej zgłoście do Białka :P
@hpiotrekh: Mam podobny ale firmy Omega. To jakiś polski importer sprowadzający elektroniczny szajs z Chin tak jak Esperanza. Chciałem zgrać nim zdjęcia z aparatu. Transfer tragiczny. 1 zdjęcie kopiowało się z 5 min. Na szczęście znalazłem w domu czytnik Sandiska i dzięki niemu zgrałem resztę zdjęć.
W przypadku tych czytników nie sprawdzałem jeszcze jak
  • Odpowiedz
@Nivis: miałem już z 5 tanich czytników od majfrendów każdy się zepsuł przy kopiowaniu plików na karte wywalało błąd i karty już nie wczytywało, kupiłem droższy na usb 3.0 i działa do dziś i jest dużo szybszy
  • Odpowiedz
@hpiotrekh: Cena czytnika na geekbuying wynosiła wtedy 9,99$ ale to była cena z kosmosu. W rzeczywistości (czytaj na aliexpress) cena takiego czytnika wynosi 0,22$. Ja za 1 zapłaciłem lekko ponad 0,01$, czyli 22x mniej :P Kod rabatowy działał tylko na ten czytnik.
  • Odpowiedz
@losik: Nie. Swego czasu Geekbuing wysyłało maile z informację, że będą realizować zamówienia max 50 sztuk. Jak ktoś zamówił 100 czy więcej to anulowali zamówienie i zwracali kasę.
  • Odpowiedz