Wpis z mikrobloga

@szklane_kapcie: Jest książka O'Reilly (czy jak to się pisze :P) o OCamlu - nie znam jej, ale wydawnictwo jest dobre, więc gniota by nie puścili. O Scali jest mnóstwo książek.

Jeśli chodzi o języki programowania, to najbardziej znana jest chyba Concepts of Programming Languages Sebesty, choć same paradygmaty są tam chyba nieco na uboczu. Znam jeszcze Introduction to Programming Languages Bansala, ale nie czytałem całości, tylko fragmenty. Ale wydaje się, że
  • Odpowiedz
@alkan: powiem Ci że jestem na pwr i mam przedmiot paradygmaty programowania. piszemy w scali i ocamlu, z tym pierwszym językiem nie będzie jako tako problemów, bo jest podobny do javy, troche nawet do pythona (chodzi mi o skladnie) a ocaml to dla mnie kompletnie czarna magia.
  • Odpowiedz
@szklane_kapcie: Też miałem przedmiot o paradygmatach programowania, w jego ramach przerabialiśmy Haskella, Prologa i Smalltalka. :) O ile te dwa ostatnie języki jakiegoś ogromnego wrażenia na mnie nie zrobiły, to w Haskellu się absolutnie zakochałem, mocno się nim później zainteresowałem, dużo w nim programowałem i nawet mam jego logo w awatarze. :)

Ogólnie programowanie w Scali i OCamlu bez faktycznego zrozumienia paradygmatu funkcyjnego nieco mija się z celem. Jeśli macie w
  • Odpowiedz
@szklane_kapcie: Functional Programming in scala na coursera.org. Następnie Principles of reactive programming. Potem możesz sobie poprzeglądać aktywatory ze stronki Typesafe'u

Warto też zajrzeć na www.reddit.com/r/scala
  • Odpowiedz
@szklane_kapcie: kolego, jeśli chcesz się czegoś nauczyć to nie podchodź do scali jako podobnego do Javy czy Pythona. Przeczytaj książkę Programming in Scala Oderskiego i spróbuj się dopasowywać do jego wskazówek. Ten język łączy paradygmat obiektowy z Funkcyjnym, niby Ocaml też, ale Scala pozwala na dużo więcej programiście. Dzięki temu można tworzyć piękny kod jak i potworny.
  • Odpowiedz