Wpis z mikrobloga

Mireczki, nie wiem co robić.
Przyszła do mnie paczka ze sprzętem do robienia piwa. (picrel) Za wszystko zapłaciłem 110 zł + przesyłka. Karton był troche rozerwany na rogu, w środku było wiadro fermentacyjne i różne zafoliowane pierdółki. Jak się okazało, w wyniku braku jakiegokolwiek styropianu albo innego zabezpieczenia, wiadro jest pęknięte na boku. Na innej aukcji samo takie wiadro kosztuje 22zł + 15zł za przesyłkę.
Opłaca mi się w ogóle pisać do sprzedawcy? Wątpię, żeby wysłał mi na swój koszt drugi pojemnik. Napisać o tym, że karton był uszkodzony, czy lepiej to pominąć?
#kiciochpyta #allegro

Pobierz Woodcan - Mireczki, nie wiem co robić.
Przyszła do mnie paczka ze sprzętem do robien...
źródło: comment_Z8jVcIjTWFKwgMZjbjgy4wrXVzcZvDoH.jpg
  • 12
@Woodcan: pisz do niego. Jak jest w porządku to wyśle Ci drugie. Ewentualnie zapłacisz za przesyłkę. Na przyszłość rób zdjęcia nierozpakowanego towaru, jeżeli widzisz, że opakowanie jest uszkodzone. Daj znać co odpisał. Wrzuć zdjęcie uszkodzenia.
@Nebayh: @tomeczek11: @jokefake:
Zrobiłem tak jak radziliście, nie wspomniałem tylko o uszkodzonym kartonie. Oto, co odpisał:

Witam!

Niestety takie sytuacje się zdarzają. Nie pakujemy w styropian, zaprzestaliśmy już nawet owijać folią strecz ponieważ firma kurierska odrzuca nam reklamacje jeżeli opakowanie zewnętrzna nie jest uszkodzone, lecz tylko sama zawartość przesyłki.

Bardzo proszę o wezwanie kuriera doręczjącego (musi przyjechać na Pana prośbę) i sporządzenie protokołu uszkodenia przesyłki.

Oczywiście wyślemy Panu uszkodzony