Wpis z mikrobloga

@TomgTp: Jak masz problem z wymianą baterii to mogę Ci pomóc :)
Jeśli nie chcesz lutować, to wystarczy zwykła bateria CR2025, nóż i (jeśli nie masz odpowiedniego śrubokrętu) długopis+zapalniczka ;) A, i taśma klejąca :D
@B_P_R_D: baterie w RBY padają, te gry mają już prawie 20 lat, a pamięć ciągle zżera energię na swoje podtrzymanie, a Y miały CR 1616, czyli mniejsze baterie. Jeśli masz jakieś działające gry i save'y na których Ci strasznie zależy to zainwestuj w jakiś sprzęt do zgrania pamięci, wymień baterie i wgraj zapis ponownie, bo te gry są już na końcówce mocy :)
@B_P_R_D: Jakoś nie chce mi się wierzyć w doładowywanie baterii, która nie jest "akumulatorkiem"... Blue mają chyba CR 2025 (albo podobną), więc taka sama jak w GSC, a nie mają zegara, więc może trzymać jeszcze. Yellow europejskie mają CR 1616, a to jest mniejsza, i one praktycznie nie żyją już (amerykańskie chyba mają 2025). Jakoś w ładowanie baterii nie wierzę, bo to nie akumulatorki ( ͡° ʖ̯ ͡°
@B_P_R_D: moją z Goldów chyba wyrzuciłem, ale kurde, nie wierzę w to... Sprawa jest taka, że bateria w kartach jest używana tylko wtedy, kiedy karty nie są w konsoli, bądź konsola nie ma baterii, w innym wypadku prace podtrzymania zapisu podejmują baterie zasilające konsolę, więc i trzymanie gry w konsoli przedłuża czas życia baterii :) Stawiam, że to o to chodziło, a nie o ładowanie bateryjki ;)