Wpis z mikrobloga

Wywiad z Szaposznikowem (dziennikarz i aktywista z Ukrainy, majdanowiec, był na wojnie w Donbasie) przepisany. 7 stron A4 w języku rosyjskim. Teraz przetłumaczę to na polski i można wrzucać. Cholera, ile roboty... uff. Tak czy inaczej, wywiad ciekawy, pokazuje jak wygląda Ukraina w 2015 roku na przykładzie człowieka, którego wielu Ukraińców uważa za prawdziwego bohatera. Niestety, Szaposznikow musiał uciec z kraju ze względu na problemy z nowymi władzami.

#maciejczuk #ukrainainfo #ukraina #donbaswar
Pobierz tomasz-maciejczuk - Wywiad z Szaposznikowem (dziennikarz i aktywista z Ukrainy, majda...
źródło: comment_SmbC2Zot1aRlStEYE5ZNHv16umQp7mQH.jpg
  • 9
@tomasz-maciejczuk: Nie wiem dlaczego uważasz, że nie zaciekawiłoby. Jak przypuszczam, bazując na dosyć pobieżnym przeglądaniu jej nagrań na Youtube, że dlatego, bo ma takie całościowe, uogólniające, niepozostawiające zbyt wiele miejsca na dwuznaczność spojrzenie na zmiany na Ukrainie, a przez to staje się ono podatne na natychmiastowe odrzucenie, a ty narażasz się na oskarżenia o wspierania propagandy. Czy tak? Można by ludzi jakoś przygotować do wywiadu, przedstawić ją.

Poza tym, ja mam
@tomasz-maciejczuk: @ZachariaszSzuler:

Kiedys Sziłowa nazywała Polaków antyprawosławnymi upiorami i oskarzała Polske o rozpetanie bratobójczej wojny ( ona Rosjan uważa za braci) aby odebrac Galicję. Uważała Polskę za wroga Ukriany ktory chce znów przemienic Ukriańców w bydło.
Wzywała nawet Chmielnickiego aby przysłał kogoś kto rozprawi się z Polakami.
Bardzo ostra retoryka nakręcająca nienawiśc do Polaków przy jednoczesnym podkreslaniu wpsolnoty i otżsamosci Rosjan i Ukriańców.
Dla mnie to typowa noscielka rosyjskiej propagandy
@szurszur:

nazywała Polaków antyprawosławnymi upiorami i oskarzała Polske o rozpetanie bratobójczej wojny


Nie wiem o co dokładnie chodzi. Te upiory brzmią groteskowo. Zdaje mi się, że mało kto ma jakiekolwiek zdanie o prawosławiu. Zarzucanie rozpętania też mocno przesadzone. Sikorski to nie cała Polska, a i raczej z myślą o sprawie polskiej on nie działa ( ͡º ͜ʖ͡º). Nie wiem o co chodzi, ale takie poglądy można