Wpis z mikrobloga

Cześć mirki. Nie jestem na topie z telefonami i romami, a mojego dobrze działającego staruszka chciałbym odświerzyć (full wipe i tak mu się należy), no i może już jest jakiś soft, który go ulepszy.

Obecnie mam stockowy JB 4.1.2, muszę zrobić full wipe po ok. 3 latach. Do tej pory uważałem że stockowe nie brandowane ROMy są ok. Słyszałem trochę dobrego o Kitkacie(4.4.4 niby stabilniejszy, bardziej energooszczędny), ale Samsung oficjalnego stocka chyba nie wypuścił.

Jest sens zastępować stockowy 4.1.2 innym romem?

Priorytety:
- Prosty, stabilny, nie przekombinowany rom, ale z funkcjonalnością chociaż stockowego romu, bo jednak ciąć za bardzo nie można, czasem się różne funkcjonalności trochę przydają. (Nie musi być najnowszy, bo te potrafią np. mocno skrócić żywotność baterii)
- Długa praca na baterii (co najmniej jak do tej pory na 4.1.2, ale spodziewam się lepszej)
- Żeby GPS chodził lepiej, bo lubi tracić zasięg i korzystając z map często włączam transfer danych, bo wtedy łatwiej łapie i trzyma fixa. ( Porady z internetu i programy nie pomogły).

ROMa wgrać popularniejszego będę pewnie umiał, ale bawiłem się kiedyś w zmianę kerneli i naprawdę niewiele zmieniają na lepsze (często to placebo było),

Tagi:

  • 4
Poszukaj tez info o V6 SuperCharger, daje poteznego kopa, jak sie prawidlowo skonfiguruje. Zobacz tez, czy na Twoj telefon jest GB (Android 2.3.5), bo jest o wiele stabilniejszy i wszystko pieknie smiga. Sam przebrnalem przez milion ROMow, ale GB dopalony Superchargerem smiga jak marzenie. No i koniecznie wypieprz bloatware typu jakies Soundhoundy, czy nieuzywane Launchery systemowe.