Wpis z mikrobloga

Mireczki, jak mam to rozumieć?
Gdyby przestrzegać te przepisy to jak jadę rozpędzony do 30 km/h muszę zatrzymać się, zejść z roweru i przeprowadzić go przez przejście, chociaż droga, która się przecina z DDR to żwirówka i samochody prawie tam nie jeżdżą (obok są tory a dalej leśna droga). takich przejść jest z 10. a droga rowerowa jest odizolowana bo ciągnie się z 30 km równolegle do szosy a są odcinki w szczerym polu :p
#pytanie #rower #kiciochpyta
Pobierz pwcr - Mireczki, jak mam to rozumieć?
Gdyby przestrzegać te przepisy to jak jadę roz...
źródło: comment_MThF6ViI2dZC2O7Pxt8JIpIvjK3oFlWF.jpg
  • 16
@dran2: no nie wiem czy dla mojego dobra. w centrach miast są przejazdy rowerowe gdzie to rower ma pierwszeństwo a chyba jest troche bardziej narażony niż w zamiejskiej leśnej drodze :D
muszę zatrzymać się, zejść z roweru i przeprowadzić


@pwcr: Przepisy nic nie mówią o zatrzymywaniu się, ale faktycznie wymagają aby przeprowadzać rower przez przejście dla pieszych, więc wystarczy, że na chwilę zaskoczysz, podbiegniesz i znów wskoczysz na rower. Takie prawo, co zrobić...
@dzangyl: z tym się zgadzam że tutaj to jest bez sensu. jeśli nawet zdarzy się tam jakiś samochód któremu bym miał ustąpić to by jechał wolniej ode mnie bo zaraz obok jest przejazd przez tory ( ͡° ͜ʖ ͡°)
a zgłoszenie to nie wiem czy by pomogło bo niedawno ją wybudowali a takie decyzje powinny być przemyślane #logikarzadu
@pwcr: ja kiedyś widziałem jak kierowca forda focusa zatrzymał się na przejeździe, wyłączył silnik, wysiadł z pojazdu i przeprowadził (przepchnął) go po pasach. Po czym wsiadł i pojechał dalej.
Wzorowa postawa. Dałbym mu za to medal!
@pwcr: sorry za ma archeologię ;)
ja nie chcę nic mówić, ale to są znaki informacyjne, a nie nakazujące :P oczywiście są bezsensu, bo tak czy siak informują, że tu jest koniec ścieżki rowerowej, a dalej, że znów się zaczyna. Z punktu widzenia przepisów nie każą schodzić z roweru.