Wpis z mikrobloga

Po wyjściu dodatku i "odkryciu" moda poprawiającego logikę kierowców siadłem na trochę dłużej do #citiesskylines, dotarłem do 71000 mieszkańców i utknąłem trochę... liczba mieszkańców to trochę rośnie, to trochę spada, zapotrzebowanie na strefy mieszkalne zerowe, na strefy przemysłowe duże, ale nie buduję więcej bo istniejące ciągle padają przez brak zapotrzebowania na towary, ruch drogowy w miarę ogarnięty (kilka czerwonych skrzyżowań, ale i tam korki nie przebijają zwykłych miejskich korków o 17), metro rozbudowane, autobusy też, mieszkańcy ogólnie zadowoleni, więc czym mogę przebić ten pułap 71 tysięcy? Any hints, jakieś dobre praktyki, porady z życia wzięte?

PS. Moja ulubiona funkcja to "opróżnij cmentarz", co tam się musi dziać...
  • 25
  • Odpowiedz
@oniee: jaki dyktator :) no dolozylem troche pociagow, ale dolozylem tez troche przemyslu i handlu i dupa, nowe budynki padaja jak muchy - brak pracownikow. walcze dalej.
  • Odpowiedz
  • 0
@Darjo: może dodaj usługi typu metro i linię autobusową to w tedy zapotrzebowanie na nowych pracowników wzrośnie przy podniesieniu poziomów budynków
  • Odpowiedz
  • 0
@oniee: no do tych stref pociagnalem wszystkie rodzaje komunikacji, pewnie musze poczekac az sasiednie budynki mieszkalne sie rozbuduja
  • Odpowiedz
@Darjo: Wraz z levelowaniem miasta ludzie mają coraz to nowsze potrzeby. Zainwestuj w jakieś unikatowe budynki, szkolnictwo, parki, port lotniczy/ morski. Spróboj też stref biurowych.
  • Odpowiedz
  • 0
@ThoughMass: przelamalem tamten impas, dotarlem juz do 120 tys, i znowu troche utknalem, parkow mam mnostwo, unikalne wdzystkie jakie moglem, no ale bede probowal poprawiac to co mam i pewnie znowu ruszy
  • Odpowiedz
  • 0
@oniee: o, przy budzecie jeszcze nie grzebalem, nie liczac zmniejszenia wydatkow na kolej bo przy standardowej wysokosci nawalilo mi tyle pociagow ze "korek" ciagnal sie przez wszystkie linie :)
  • Odpowiedz
  • 0
@oniee: malo, ale zmniejszylem budzet i korkow juz nie mam, w sumie kolej uzywam glownie do transportu towarow, dla ludzi rozbudowalem mocno metro
  • Odpowiedz