Wpis z mikrobloga

Od czasu kiedy Rosjanie zaangażowali się w naloty na islamistów w Syrii możemy wszystkie ich poczynania śledzić na bieżąco. Zachodnie media donoszą o ofiarach wśród cywili i "demokratycznej opozycji", atakowani terroryści dokumentują każdy nalot a rosyjski MON pokazuje nagrania z samolotów. Wywiad USA momentalnie udostępnia zdjęcia satelitarne rosyjskiego sprzętu w Tartus (obecności regularnej armii FR na Ukrainie, mimo dziesiątek rzekomych dowodów nie udokumentowano tak dokładnie do dziś, a tu zaraz po pojawieniu się Rosjan mamy pełen obraz sytuacji).
Nie wydaja Wam się dziwne, że dokumentacja i efekty kilkudniowych nalotów prowadzonych przez Rosjan jest przytłaczająca wobec tego co możemy zaobserwować jeżeli chodzi o efekty działań tzw. "koalicji antyterrorystycznej". Ile widzieliście filmów z dżihadystami wykrzykującymi panicznie allahu akbar na widok samolotów koalicji? Niewiele? Wcale? Zabawne jeśli wziąć pod uwagę fakt, że islamistom niewiele umyka z aktywności armii FR na syryjskim niebie, w internecie jest nawet pełno zdjęć z lotów wywiadowczych czy ćwiczeń z tankowania.
Ja z aktywności "koalicji" w Syrii pamiętam przede wszystkim niszczenie pustych budynków i infrastruktury państwa.
http://21stcenturywire.com/2014/09/24/us-bombed-empty-buildings-in-raqqa-in-airstrikes-on-isil-in-syria/

#4konserwy #syria #rosja #pytanieretoryczne
źródło: comment_cwhTyfbbi1i8dRfQHzA7UUUrqmVR4Tgb.jpg
  • 18
@Pinkman:

Ja z aktywności "koalicji" w Syrii pamiętam przede wszystkim niszczenie pustych budynków i infrastruktury państwa.


O tym nie słyszałem, to by tłumaczyło czemu te naloty zachodu dają takie mizerne efekty.
@Pinkman: porównanie dokumentacji do Ukrainy jest trochę nie na miejscu z kilku powodów i dziwie ci się ze w ogóle próbujesz stawiac takie porównania. Pierwsza sprawa Amerykanie w regionie obecni są i zaangażowani od wielu lat tak więc mają infrastrukture i "oczy" skierowane na region troche bardziej niz na Ukrainę, gdzie tak na prawde Putin zaskoczył ich swoimi działaniami. Po drugie jak na razie Rosjanie skoncentrowani sa w kilku osrodkach Latakia
@bombastick: Przyznasz chyba, że tak zaawansowany technicznie wywiad jakim dysponuje USA miał wystarczająco dużo czasu, żeby nakierować swoje oczy na rejon walk w Donbasie. Nie przekonuję mnie też analizy śladów w zbożu Elliota Higginsa vel Brown Moses vel Belling Cat, który wielokrotnie kłamał choćby w sprawie w Syrii. . Najśmieszniejsze jest to, że najmocniejszy dotąd dowód to dokument Vice News ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie neguje zaangażowania
@Pinkman:
To jest właśnie sedno problemu. Rosjanie udowodnią że USA koalicja wspierają tzw Demokratyczne opozycje w postaci ISIS czy FSA, które przypadkowo są w posiadaniu TOWów. McCain i reszta psów wojny z senatu zaapelowała aby USA dostarczyły systemy jak Stinger aby terroryści z FSA i Al-Nusry mogli walczyć z WKS. O humanitarnych nalotach koalicji gdzie potrafiło zginąć nawet 150 cywilów za jednym zamachem też warto napomknąć. 1 2 3
Tutaj już
źródło: comment_gDNxuopCHvMB8UJeU9ijrEmHAGLxi8C1.jpg
A na Ukrainie powstało wiele Opowieści ze Stumilowego Lasu, tysiące martwych żołnierzy SZ FR, systemy których pewna Armia nie ma nawet na uzbrojeniu (czołg T-14 czy RSZO Tornado).


@kochciemang: aby oddać sprawiedliwość należałoby również wspomnieć o opwieściach ze stumilowego lasu powstąjacych po drugiej stronie, jak chociażby ta o polskiej brygadzie ladującej na ukrainie nie wiedziec czemu od strony morza czarnego i wiele innych z polskimi i amerykańskimi batalionami w tle
Wywiad USA momentalnie udostępnia zdjęcia satelitarne rosyjskiego sprzętu w Tartus (obecności regularnej armii FR na Ukrainie, mimo dziesiątek rzekomych dowodów nie udokumentowano tak dokładnie do dziś


@Pinkman: Tez udostepniano zdjecia sprzetu no ale chyba nie oczekujesz że na zjdjeicach z góry bedzie widac że to sa rosyjskie czołgi bo oprócz tego ze daleko i kąt nie ten znaki przynależnosci są usuwane. Samolotów Rosjanie na Ukriane nie wyslali wiec tego typu zdjec
@Pinkman:

Ile widzieliście filmów z dżihadystami wykrzykującymi panicznie allahu akbar na widok samolotów koalicji? Niewiele? Wcale?


Koalicja bombarduje praktycznie tylko ISIS, a ISIS nie nagrywa takich ataków, niby po co miałoby to robić...

Ja z aktywności "koalicji" w Syrii pamiętam przede wszystkim niszczenie pustych budynków i infrastruktury państwa.

Nie wydaja Wam się dziwne, że dokumentacja i efekty kilkudniowych nalotów prowadzonych przez Rosjan jest przytłaczająca wobec tego co możemy zaobserwować jeżeli chodzi
@bombastick: @Stefanescu: @szurszur: Wiem Panowie, że Ukraina to wasz konik dlatego napisałem wyraźnie: "Nie neguje zaangażowania Rosji w ten konflikt, ale brak twardych dowodów na obecność regularnych sił FR jest co najmniej zastanawiający." żebyście się na mnie nie gniewali ( ͡° ͜ʖ ͡°) Twardym dowodem jest obecność czołgów będących na wyposażeniu armii FR? To jest owszem twardy dowód, ale na to że separatyści są wspierani.
@Pinkman: po pierwsze Ukraina nie jest moim konikiem, po drugie na najlepszym dowodem na fizyczną ich obecność jest kilka grup rosyjskich żołnierzy wziętych do niewoli, och wait ale Putin powiedział ze zabłądzili i oczywiście ty w to uwierzyłeś, jednak najmocniejszym dowodem jest drastyczny wzrost śmiertelności żołnierzy rosyjskich w niektórych jednostkach w określonym czasie, potwierdzony około 200 świeżymi mogiłami i wpisami na VK i innych społecznościówkach, i żeby było jasne nie mówie
@bombastick: Ile jeszcze będziesz mnie przekonywał do tego do czego i tak jestem przekonany? Niespecjlalnie mi się chce z Tobą dyskutować bo jesteś niezbyt sympatyczny ale, jak chcesz to jeszcze zrób mi wykład o zielonej trawie i świecącym słońcu.