Wpis z mikrobloga

@mlodyinaiwny: Jeśli to plazma starego typu to:
a) będzie żarła prąd jak porąbana
b) zapewne ma już wypaloną matrycę
c) jest bez HDMI - jeśli do oglądania telewizji tylko i wyłącznie, ujdzie. Ale tylko z cyfrowej naziemnej, bo jak dekoder pod to podepniesz (chyba, że ma DVB-C i czytnik kart CI)
@mlodyinaiwny: Plazma średnio zużywa co najmniej dwa razy więcej mocy niż LED (ledy mają w granicach 50-60W w zależności od wielkości i producenta/modelu, plazmy 130-160W czasem więcej). Kwestia, jak długo telewizor będzie działał w ciągu doby. DVI, EURO, S-VIDEO, człowieku - tu podłączysz co najwyżej starą kamerę na małe kasety, albo Nintento Wii, lub prosty tuner DVB-T ;)

@mlodyinaiwny: Wziąć w sumie możesz, ale nic z tym chyba nie zrobisz. Puścisz obraz jakąś przejściówką, ale na 42" będzie wyglądać fatalnie. Nie wiem, czy dałoby się to oglądać. U mnie od 3 miesięcy stoi LCD 30", ale nawet nie podłączam, bo musiałbym kupić jakiś dekoder, a w telewizji same reklamy. Już bym wolał oglądnąć film na tablecie 10" FHD, ale mam laptopa 17,3" i na nim sobie elegancko wszystko oglądam.
@mlodyinaiwny: Zależy jaką masz rozdzielczość natywną w tej plazmie. DVI to też standard cyfrowy (właściwie cyfrowo-analogowy), więc FHD udźwignie. Ale jak jest mniejsza rozdzielczość - bez sensu. No i przy DVI dźwięk musisz osobnym przewodem puścić.