Wpis z mikrobloga

Według projektu ustawy wniosek o uzgodnienie płci mogła złożyć każda pełnoletnia osoba, która nie pozostaje w >związku małżeńskim. Dołączone do niego miało być m.in. orzeczenie wydane przez dwóch lekarzy ze specjalizacją w psychiatrii lub seksuologii.


@SirPsychoSexy: jak dla mnie to ma sens, nawet - nie byłoby przypadków "dzisiaj czuję się kobietą - jutro mężczyzną"
@Etykieta: smutna prawda. Ciekawe jak wybrnie PiS po wyborach ze wszystkich swoich obietnic i sojuszy z grupami które troche się będą żarły. Ustawka ze związkowcami np. Coś z kopalniami robić będzie trzeba, a nie znajdą kasy na obiecane wieczne wsparcie kręgosłupa gospodarki ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tak samo np. z zakazem aborcji, jakoś mi się nie widzi by grupy pro-life które teraz tak aktywnie popierają PiS były
@tony_soprano: pierwszym sukcesem w oczach wyborców będzie ujrzenie u steru PiS miast PO - po prostu zmęczony aferami naród da kredyt zaufania komuś kto nie skompromitował się tyloma aferami co PO-PSL przez te 8lat.
Nawet jeśli będą jakieś problemy z rządami, zadowoleniem wyborców z przebiegu reform itp. to PiS zawsze może odpalić akcje "rozliczamy poprzedni rząd" - wystarczy kilka papierów, czy zwykłe wyciągnięcie większych kar z afery taśmowej żeby opinia publiczna
@grzegorz-zielinski: tak samo wazna sprawa jak sobotnia sraczka mojej kotki. Moze i niech tym sie zajmą. Naprawde jest cała masa o wiele wazniejszych spraw. Jakiego promila obywateli dotyczy ta ustawa? A toczą pianę jak conajmniej o reformę systemu emerytalnego.
@ufo99: dotyczy wszystkich, bo w efekcie ty płacisz podatki na sądownictwo i rozstrzyganie takich spraw, gdzie grupa ludzi pozywa własnych rodziców z powodu dla ciebie ważnego jak "sobotnia sraczka kotki". Płacisz na sobotnią sraczkę kotki więc po części powinno ciebie to obchodzić. Ale oczywiście nie musi ;)

A toczą pianę j.w. - punkciki polityczne u wyborców.
@grzegorz-zielinski: albo płacę za sadownictwo albo za bezsensowne debaty w sejmie. Nie ma dla mnie różnicy. A z tymi sedziami to nie sa przypadkiem sprawy cywilne? Skad pomysl ze koszty sadowe sa pokrywane z naszych podatków?
@SirPsychoSexy: Proponuję zlikwidować rozróżnienie na płeć, a w dowodzie wpisywać rodzaj chromosomów płci. Nie trzeba by się starać o zmianę płci w papierach, walać po sądach czy urzędach, oszczędność czasu i pieniędzy.