Wpis z mikrobloga

@contraband:
pęknięcie w SWC - wytnij to dziadostwo, przed spawaniem podgrzej do 180 st.C i spawaj Niklem. Nie spawaj od razu całości, czekaj na uspokojenie po każdej warstwie, utrzymując temperaturę międzyściegową na poziomie 250 st. C
  • Odpowiedz
  • 0
@pini000: granica materialu i grubego sztywnego spawu to zazwyczaj najwrazliwsze miejsce, nie wiem jak w przypadku metali, ale przy drewnie tak jest, dlatego czesto przy klejeniu delikatnych konstrukcji oslabia sie celowo miejsce, ktore jest zbyt sztywne, zeby nie pekalo zaraz za spoina. Wycina sie otwory, zeby spadek wytrzymalosci byl lagodniejszy.
  • Odpowiedz
@barretina: @contraband: @marlow: @pini000: na szrocie kupiłem stare piękne ale mocno zrdzewiałe imadło,chciałem dać mu nowy blask,papier ścierny pomógł troche smaru na "świder" wsadziłem nowe uchwyty bo tamte były zużyte. chciałem w iimadle zamocowac rurkę stalową do przecięcia (chciałem zrobić fajną obudowę do obudowy peceta "komp" na rolkach" niestety przy cięciu imadło wystrzeliło jak armata.żeliwo popękało i pokruszyło się i było trochę zbierania...z kilku
  • Odpowiedz
@marlow: mam jeszcze drugie imadło podobne do tego starego ale chyba było przykrecane do jakiegoś stolika bo ma dużą "stopę" i wejścia na trzy grube śruby na szczęście nie popękane nie klejone nie naprawiane tylko było zalane i nie dało się go użyć WD-40 pomogło je rozruszać tylko czasem to imadło "wyje" przy rozsuwaniu szczęk ale chodzi elegancko,.

jedyny problem nie rozwiązany do dziś to wycie imadła przy zasuwaniu/rozsuwaniu szczęk,
  • Odpowiedz