Wpis z mikrobloga

@enforcer: Błędny wniosek, jedyna różnica to odległość. Obrazek pokazujący postęp byłby dopiero wtedy gdy składowe tego co chcę przekazać obrazek reprezentowałyby tą samą podstawę. Czyli że oba zdjęcia zostałyby zrobione z teleskopu na ziemi. Gdyby w 1978r. posłać sondę voyager przelatującą obok plutona to byśmy mieli podobne zdjęcie. To jest zdjęcie Neptuna zrobione w latach 80 przez prymitywną sondę voyager lecz z bliskiej odegłosci
c.....n - @enforcer: Błędny wniosek, jedyna różnica to odległość. Obrazek pokazujący ...

źródło: comment_d9y8dZk1vgciLsXfaLA8OmKWQNMHluHt.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Patrząc na zdjęcie z lewej to trzeba być:
- Wróżbitą Maciejem
- Filozofem
- Twórcą schematów oceniania w Polskich szkołach dotyczących wierszy

Aby pisać artykuły i książki na temat tej planety / księżyca / plamy na kliszy!!!
  • Odpowiedz
Sama lubię patrzeć w gwiazdy i od dłuższego czasu zastanawiam się nad zakupem teleskopu. Może ktoś z Was posiada/zakupił ostatnio i może coś dobrego polecić? Chciałabym rozsądnie wydać pieniądze ale z "głową".
  • Odpowiedz
@justynaolszyny: Bardzo duzo zalezy od Twoich oczekiwań, ogolnie rzecz biorąc to ja polecam cos w stylu synta 8" na mocowaniu dobsona. Jest w miare wszechstronny, wiec uda się obejrzeć Jowisza z największymi księżycami ale na ciemnym niebie znajdziesz tez i galaktyki jak Andromede czy gromade w Herkulesie. Podkreslam tylko co ja bym kupil na pierwszy teleskop dla siebie wiedząc wtedy gdy go kupowalem to co teraz już wiem.
  • Odpowiedz
@Turing_machine: spostrzeżenia z własnych wyborów są dla mnie ważne. Dlatego każda tego typu sugestia będzie istotna. Dziękuję za przedstawienie własnego punktu widzenia. Na pewno wezmę to pod uwagę. Od lat zabieram się za zakup teleskopu do ponad amatorskich obserwacji, lecz chcę by to był nie tylko zakup na lata lecz dawał dużo satysfakcji z obserwacji naszej pięknej otoczki życia.
  • Odpowiedz