Wpis z mikrobloga

@kendi: Publiczny mail grupowy to chyba nie jest dobre rozwiązanie. Już lepsza jakaś grupa na pejsbuku, czy coś. Bo na takim mailu zawsze ktoś może skasować jakąś ważną wiadomość, albo porejestrować się na 50 spam listach... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kendi: myślałem o zrobieniu bazy maili do przekierowywania wiadomości do studentów.
każdej mniejszej grupie zrobić maila xxx+gr1@gmail.com i także przekierowania.
Dostęp tylko dla kilku osób.
Jak ja chodziłem na studia mieliśmy własne forum, a na specjalności grupę na Gmailu. W dobie rozwoju oprogramowania ludzie przeszli na maile grupowe i grupy na facebooku ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@HumanGenome: jak ja chodziłem na studia to też mieliśmy forum, ale chyba czasy się zmieniają.

@Jojne: Już mnie #!$%@? to pikanie na tym fb, ma to wogóle jakąś funkcjonalność?
@kendi: Nie ma żadnej. A gorzej dogadać się z całym rocznikiem. 200 osób na roku, do grupy należy 800 osób :o Kazdy pisze o czym innym, jedni pytają, inni reklamują, jeszcze inni żarciki, koniec końców nic nie znajdziesz bo nie ma chronologii postów, tylko na górze jest to co było podbite ostatnio (nawet komentarzem...)
No ale ludzie są za głupi na ogarnięcie takich rzeczy jak mail grupowy czy tym bardziej forum.
@Jojne: co mi polecasz zrobić? Myślałem o stworzeniu maila wydrukowaniu karteczki i przekazaniu tego na wykladzie i grupie, aby każdy wysłał tam maila.
@kendi: Niestety nic nie zrobisz. Nawet z facetami nie przeforsowałbyś nic innego niż facebook a co dopiero z dziewczynami. Ludzie wolą bagno które znają niż piękny dom, którego na początku by nie ogarniali.
@kendi: Jakkolwiek charyzmatyczny nie będziesz i jakiego rozwiązania nie zaproponujesz i nie wdrożysz, za twoimi plecami powstanie grupa na facebooku (nawet małpa potrafiłaby to założyć, więc typowemu studentowi też się uda) i na niej będzie się wszystko toczyć. Wiem z autopsji, bo próbowałem i z forum i listą mailingową. Do forum ludzie chętnie korzystali jak coś cennego tam wrzucałem. Ale żeby sami coś napisali- zapomnij, za trudne i po angielsku, łatwiej