Wpis z mikrobloga

Mirki, jestem różowym paskiem, co jednoznacznie oznacza wykluczenie motoryzacyjne. Szukam auta, do 5 tys. zł (chyba), taniego w naprawie (a najlepiej mało awaryjnego) i mało palącego, do miasta. Ewentualnie (choć nie wiem na jakich zasadach się to teraz odbywa) byłaby możliwość kupienia na firmę. Za czym się rozglądać?
#pierwsze4kola #kiciochpyta
  • 40
  • Odpowiedz
@szaremyszki: belka skrętna montowana w większości francuzów jest wygodna, ale awaryjna, a koszta naprawy są gigantyczne. Clio 2 nie ma tego wynalazku, więc jeden generator kosztów odpada
@schreder: Do jazdy po mieście diesla? Ciągle niedogrzany będzie jeździł, więc nie dość, że ciągle zimno, to jeszcze silnik zajechany będzie raz dwa
  • Odpowiedz
@Norskee: Dlaczego tylko benzyna (sorry, nie znam się kompletnie), moja przyszła standardowa trasa to ok. 15km w jedną stronę A4, a potem kilka km miasto.
  • Odpowiedz
@szokolada: Przeraża mnie to, że nie mam nikogo znajomego kto by się znał na autach, a w ogłoszeniu każde jest w super stanie, nic nie klekocze i nie tłucze się etc.
  • Odpowiedz
@Norskee: 1.9 Sdi jest niezniszczalny.
@Miniaa: 1.9 sdi będzie Ci palił w mieście z 5,5- max 6l ropy, a benzyniak pewnie z 9. Pomnóż przez ceny i zobacz ile to wychodzi. No i na skrzyżowaniu będzie się lepiej zbierał niż jakiś 0,9 w seicento czy innym benzyniaku tanim.
  • Odpowiedz
@Miniaa: praktycznie każde auto możesz tak rozliczyć. Będę teraz przechodził ten proces zgłoszenia nowokupionego używanego. A Ka sobie odpuść. Straszna padlina. Nawet babeczki na niego narzekały. Zobacz cos takiego jak Hondo Logo. kilka sztuk pewnie tylko będzie w ogłoszeniach. Fajne małe pędzidlo. I pamiętaj ze jak kupujesz używkę to oprócz ceny dojdzie ci jeszcze kilka innych kosztów - opony, przegląd i płyny/filtry, ubezpieczenie itd.
  • Odpowiedz
@Miniaa: w ogłoszeniach handlarze i komisy piszą takie cuda, że nie warto na to zwracać uwagi. Trzeba dzwonić, pytać, oglądać i sprawdzać w serwisie. Warto mieć kogoś, kto się na tym zna, bo pierwszy lepszy Zdzichu cię zrobi w #!$%@?. Są też firmy, które pomagają przy oględzinach. Pooglądaj sobie parę filmików kanału Moto Doradca na YouTube, jest tam między innymi filmik "Auto do 5 tys złotych", może Ci coś pomoże.
  • Odpowiedz
@Miniaa: Ogólnie nie może być totalnie diesel ale taki z turbosprężarką, dwumasem, no i pewnie wtryskiwaczami (chociaż im to w sumie nie wiem czy przeszkadza ze miasto). Tak czy siak ten silnik co ci mówiłem nie ma nic z tych rzeczy bo ma taką małą moc ale do miasta spokojnie wystarczy. Ja nim jeżdżę i po mieście i w trasy i żyje. Ewentualnie kup sobie pande z 1.1 Benz.
  • Odpowiedz
@schreder: Jeździłam trochę pandą i nie jestem fanką tego auta. Nie wiem jak to opisać, ale jest aż zanadto zwrotna (a ten tryb, co kierownica chodzi jednym palcem - miałam to włączone w mieści i jak wyjechałam na autostradę, to zanim to ustrojstwo wyłączyłam to stwarzałam zagrożenie dla życia i zdrowia siebie i innych, ale parkuje się wyśmienicie).
Czy masz jakieś zdanie o Skodzie Fabii (SDI 1.9) i czy mogą
  • Odpowiedz
@Miniaa: No to nie włączaj trybu City? Skoda Fabia SDI 1.9 bardzo ok, a 1.9 HDI (w sumie nie ma takiego więc pewnie 1.6 hdi lub 2.0 hdi) BARDZO NIE OK DO MIASTA.!!! Turbospreżarka+koło dwumasowe+wtryski = w najlepszym przypadku z 5tyś zł. na naprawę. A w aucie za 5 tyś. to raczej już w dniu sprzedaży coś z tego do wymiany.

Uproszczę Ci to, tylko 1.9 SDi do miasta może
  • Odpowiedz