Wpis z mikrobloga

@MerytorycznieNiepoprawny: Stówkę względem wersji bez 'K', ale to fakt... Z tym, że to już ponad mój limit, bo musze dokupić jeszcze monitor.
@brimen: SSD miałem w laptopie, którego ciągle włączałem/wyłaczałem itd. tam ta prędkość była w cenie. W stacjonarce myślę, że HDD mi wystarczy... Zobaczę jak się będę czuł po przesiadce.
@amiga500: Ten Twój zestaw wygląda jak wyjęty z przeszłości. Od czerwca (premiera 390) i sierpnia (premiera Skylake) nie bierze się już z reguły tych komponentów z linka w takim budżecie.
@-PPP-: Do Skylake musiałby dołożyć kilka stówek, w tym budżecie lepiej brać Haswella.
@amiga500: R9 390 ma wydajność kręconego GTXa 970, po OC się zrównują ale w wyższych rozdziałkach już 390 ma przewagę, nie wiem na jakie benchmarki patrzyłeś. Generalnie zestaw dobry, tylko za tę kasę i do tego proca weź już lepszą obudowę żeby później wsadzić tam jakiś dobry cooler do OC.
Skylake... To to w ogole jest juz w sprzedazy?


@amiga500: No mówię, że zachowujesz się jak wyjęty z przeszłości :P Tak, już od dawna jest w sprzedaży. Co do 390 oczywiście też nie masz racji, to jest na dzisiaj zdecydowanie lepszy wybór niż 970.

@Murzinio: Procesor chyba w tej samej cenie, więc chodzi Ci pewnie o MOBO z Z170?
@-PPP-: Z tym zdecydowanie lepszym wyborem odnośnie R9 390 to bym aż tak nie przesadzał póki nie wyjaśni się kwestia DX12 w praktyce, ale rzeczywiście wypada na ogół lepiej. Sam mają GTXa 970 gdybym kupował kartę teraz to wybrałbym R9 390, ale jak ktoś się uprze na Nvidię to też aż tak dużo nie straci, po OC te karty wypadają tak samo w Full HD, a z DX12 jeszcze na pewno
@Murzinio: No tak, wiadomo, 970 to wciąż zajebista karta. Może źle się wyraziłem, ale no jednak 390 na dzisiaj prezentuje się lepiej. Jeśli Nvidia obniżyłaby choć trochę cenę to wtedy można by myśleć nad 970 według mnie.
@Murzinio: Mowisz, ze po OC sie zrownuja... Czyli ten Radeon gorzej sie kreci? Cena podobna jak gtx 970, rozważę to :)

A tak na marginesie... To strasznie mnie zadziwia rynek uzywany czesci komputerowych, gdzie wiekszosc osob sprzedaje uzywane czesci praktycznie w tej samej cenie co sklepowe, lub nieznacznie taniej :)))
@amiga500: Tak, R9 390 po OC zyskuje 5-7% więcej klatek, GTX 970 10-15%. Wynika to z tego że R9 390 to odgrzany kotlet, karta mocno podkręcona, niemal do granic możliwości i wydana jako nowa.
A co do używanych części to pewnie masz na myśli procesory i płyty główne.
@Murzinio: dzięki, fajne pamięci. Sprawdzałem konfiguracje z procesorem SkyLake, ale niestety, cena płyt z nowym chipsetem + DDR4 zabija mój budżet. Jeśli chodzi o kartę grafiki, na pewno nie będę grał w większej rozdzielczości niż Full HD, więc myślę, że zostanę przy GTX970. Na PCLAB widziałem, że dopiero powyzej tej rozdzielczości Radeon wychodził na prowadzenie, więc myślę, że zostanę przy sprawdzonej wersji, która do tego ma lepsze możliwości OC. Nigdy w
@amiga500: Tak, ten Strix dobrze się kręci. Ewentualnie możesz wziąć Gigabyte G1 bo ma najlepsze chłodzenie z GTXów 970 i przez to jest najlepsza do OC, oprócz tego Gigabyte ma z G1 coś takiego jak gauntlet sorting co też pozytywnie wpływa na oc tych kart. Tylko wtedy już koniecznie trzeba zmienić obudowę, bo ta karta jest długa (31cm) i nie do każdej wejdzie.