Wpis z mikrobloga

#randomanimeshit #art [ artysta: #josephlee ]
Dzisiaj trochę gościnnie tagi #alkohol i #wino bo będzie trochę #chwalesie. (ʘʘ)

Jakąś godzinkę - dwie, temu wróciłem z włamu do swojej starej piwnicy w bloku... akurat
1. miałem po drodze i byłem w okolicy
2. miałem żarówkę 24v ... bo jak się okazało po latach zmienili napięcie w piwnicznych otchłaniach i stara nie działała.
Kluczyk wyginał się w kłódce "made in ZSSR" ale w końcu skoble zgrzytnęły i strategicznie wzmocnione blachą wrota otwarły się a ja zanuciłem piosenkę "Dwadzieścia lat minęło...".
Moim oczom ukazał się mokry sen złomiarza ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale zajrzałem tam dla innych skarbów.
Półeczki na których stały wiekowe słoiki z ogórkami, konfiturami... i skarb narodów. Domowe wino ^ ^ .

Butelek było wiele ale capnąłem na próbę dwie. ... Kuchenne 1994r. i Głogowo-różane 1991r.
Nie chleję na umór ani nie zachowuję się jak żulik więc recenzja będzie dotyczyć tylko jednego wina.

Głogowo-różane 1991r.
Korek wyszedł łatwo z lekkim "pop". Wino posiadało bardzo delikatny i subtelny aromat... mimo zerowej woni na odległość, automatycznie przyciągnął wszystkie muszki octówki z całego domu które dosłownie oszalały po wyjęciu korka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Barwa okazała się herbaciana, pod światło bursztynowa... wino było klarowne i bardzo dobrze sobie wylerzakowało.
W smaku pół słodkie... wyjątkowo wyważone i bez goryczki. Idealne dla każdego. Wyczuwalna większa ilość % niż przy sklepowych winach jednak wcale nie kopało, za to efekt "rozgrzania" był wyczuwalny.
Mimo prostoty produkcji, realiów życia lat 90's i tego, że będąc jeszcze trochę gówniakiem pomagałem przy jego procesie wytwarzania... czas i spokój uszlachetnił ten trunek znacznie, przez co spokojnie może on konkurować z komercyjnymi markami.
Ja jestem z siebie dumny ( ͡^ ͜ʖ ͡^) . Cierpliwość popłaciła.
No i piję zdrowie wszystkich 24 latków i mirków których jeszcze nie było na świecie gdy to wino było rozlewane.
FlaszGordon - #randomanimeshit #art [ artysta: #josephlee ]
Dzisiaj trochę gościnnie...

źródło: comment_ocEDczxR9CmVUThuYit7ZVPBLxyC40eA.jpg

Pobierz
  • 5
@joookub: Zapewne :3 ... niestety nie wiem czy dożyję 2035r. :D
No i obecnie trochę jestem zawalony inną pracą by produkować wino :)

Co do generalnego wstawania to jak co dzień :p . Okazało się dodatkowo, że dostawca który miał przyjechać na 8 dojechał na 11 i obudził mnie klaksonem bo zasnąłem na krześle gdy czekałem na gościa :p
@FlaszGordon:

niestety nie wiem czy dożyję 2035r. :D


Głogowo-różane 1991r.

że będąc jeszcze trochę gówniakiem pomagałem przy jego procesie wytwarzania...

Aż tak szybko chcesz się żegnać z tym światem? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pamiętaj, że życie się nie kończy po czterdziestce ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Po czterdziestce tylko usuwasz konto na Wykopie, zapominasz jak się korzysta z internetu, a tak to spokojnie oglądasz
tak szybko chcesz się żegnać z tym światem...nie kończy po czterdziestce ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@joookub: W 2035r. to ja będę myśleć o emeryturze... a dokładniej jej braku ( ͡º ͜ʖ͡º) ... więc jak wcześniej na coś nie zejdę, nie będę mieć wypadku, nie zabiją mnie rakotwórcze komentarze niektórych mirków ... to pozostanie że umrę z biedy ¯_(ツ)_/¯

Po czterdziestce tylko usuwasz