Wpis z mikrobloga

Proste pytanko dla ludzi obeznanych w temacie webdevu.

Mam plik html w którym jest zwykły formularz z kilkoma inputami oraz przyciskiem submit.

Teraz po naciśnięciu przycisku chciałbym otworzyć nowy plik html(to już mam) i odczytać w nim dane z inputów z pierwszego formularza.

Jak to zrobić ? Bez PHP, bez serwera, pliki otwierane w lokalnej przeglądarce bez dostępu do sieci.

#webdev #html #php
  • 26
@JoeBlade: to se zrób bazę danych ;) z notatnika. Zrób tak, żeby cały imput zapisywał Ci się w jednym ciągu, kolejne kolumny oddziel jakimś ciagiem znaków specjalnych np. (/#). Póki nikt nie wpadnie na znak specjalny to będzie żyło ;p ew pobaw się i zablokuj możliwość wprowadzenia takiego znaku
@macza: możesz dać jakiś przykład ?

@capriolo: to całkiem niezły pomysł, sprawdzę to zaraz.

@mojemacki: nie głupi pomysł ale zbyt dużo kombinowania, pomysł capriolo chyba najlepszy.

ogólnie to muszę zrobić coś takiego:
1. pokazuje formularz z loginem i hasłem+submit
2. po kliknięciu w submit pokazuję się jakaś informacja
3. w apce desktopowej pobieram dane login+pass i wywołuję już żądanie na prawdziwym serwerze

Jedyny problem jest taki że w apce
@macza: @capriolo: @mojemacki: @kmiasko: @Rst00: problem rozwiązałem w jeszcze inny sposób.

Przy naciśnięciu przycisku wywołuje funkcję JS która zapisuje login i pass do ciasteczek. Na drugiej stronie odczytuje ich zawartość.

Jeszcze myślę aby to uprościć, tzn nie ładować drugiej strony tylko do pierwszej dodać dwa divy, pierwszy będzie zawierał formularz a drugi dane które miała ta druga strona. Po wciśnięciu submit pierwszy div jest ukrywany a drugi
@JoeBlade: próbowałem pisać kontrolki... przy liście 100 programów program nie wyrabiał ze zmienianiem styli itd. Zacinanie się interface było na porządku dziennym.

Do tego wystarczy, że napiszę gui jako www + RWD - mam apke na andka/ios, minus kilka ficzerów i mam webapkę.