Wpis z mikrobloga

Chciałbym stworzyć aplikację, która daje mi dużą możliwość edycji wyświetlanego tekstu (kolorowanie poszczególnych słów, może klasy styli, coś o możliwości podobnych do html+css2), ale z drugiej strony nie opiera się na narzędiach web devowych. Chciałbym, by było to też multiplatformowe (głównie desktop + android). Jaki język polecacie i jak framework do tego? Początkowo planowałem użyć Javy i napisać sobie parser czegoś w stylu BBcode (to by wystarczyło), jest też juniversal ale może znacie lepsze rozwiązania?

Jeśli polecacie jednak wykorzystanie jakichś web devowych frameworków w aplikacjach, to też proszę o opinię. Zastanawiam się czy czasem nie idę w złą stronę, bo jest tego cała masa.

#programowanie
  • 11
@alosha: Chciałbym wyświetlać strony z formatowanym tekstem i obrazkami do tych stron, a na stronach odnośniki do innych stron. Takich stron byłaby cała masa, a na każdej dodatkowe odnośniki. Zamiast obrazków miałyby pokazywać się też czasami animacje.
@alosha: Tekst wolałbym nie wklepywać w kod, bo byłoby to niezmiernie czasochłonne i zrobiłby się bałagan. Tekst byłby w plikach txt w html lub miałby po prostu tagi jak bbcode, które później sparsuje.
@sztilq: Traktuję mirko jak pewną społeczność gdzie czasami można komuś pomóc albo uzyskać pomoc. Moim zdaniem w tym przypadku najlepszą pomocą jest wybicie głupiego pomysłu z głowy.
Ty za to próbujesz tu chyba zrobić jakiś consulting albo inny helpdesk, gdzie wszyscy będą skakać dookoła, bo ktoś ma takie czy inne wymagania. Napisałem co myślę, to nie elektroda. #mirkoseriousbusiness
@GwnBrz: @sztilq: Napisałem jasno, że jeśli lepsze są narzędzia web developerskie, to prosze o opinie. Wszystko spoko.

Tak czy inaczej html + css, to byłoby marzenie dla mnie, zresztą zrobić to na angularze prosta rzecz. Chodzi o to, że chciałbym ograniczyć użycie browsera, w ogóle nie używać przeglądarki ani serwera. Angular używa ajaxa do obsługi templatek, a bez tego aplikacja byłaby bardzo słaba w utrzymaniu. Podobnych rzeczy używa się w