Wpis z mikrobloga

Dobra Miraski! Jest bardzo ważna sprawa! Jeśli to wypali podzielę się z Wami zyskami!

No więc "zaprojektowałem" urządzenie na wzór cylindra, które jednak używa magnesów. Kolorami oznaczyłem bieguny, a linia pomiędzy nimi to ekran, albo jakiś izolator magnetyczny. Ma to działać w sposób następujący: Magnes podciąga się, wprawia w ruch wał korbowy, on natomiast część energii zużywa na machanie izolatorem w sposób taki by wszystko było zsynchronizowane i przerywał przyciąganie się magnesów w odpowiednim momencie i na odpowiednio długi czas.

Jako że 3 techbaza here i magnetyzmu nie było to chciałbym się zapytać Was - Dlaczego to nie działa?

Pobierz P.....k - Dobra Miraski! Jest bardzo ważna sprawa! Jeśli to wypali podzielę się z Wam...
źródło: comment_4x9eEIpaUSxKQqKS1lBAsCMgM8VToenA.jpg
  • 13
@3mielu: "W chwili obecnej nieznany jest materiał, który w pełni blokowałby działanie pola magnetycznego nie ulegając jego przyciąganiu. Ekran magnetyczny działa przekierowując pole magnetyczne na obszar wokół siebie, zatem materiał użyty do budowy osłony musi charakteryzować się wysoką przepuszczalnością, czyli zdolnością do przyciągania linii pola magnetycznego."

@976497: Myślę i nic ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Przemyśl czemu potrzebujesz źródła energii, bo grawitacja Ci go nie zapewnia gdyż w pełnym cyklu potencjał się zeruje (tłok wraca na pozycję wyjściową) czyli energia dostarczona do układu jest zero
@Kowik: Najpierw magnesy się przyciągają, później zapadka się zamyka magnesy się odcinają i grawitacja ciągnie "tłok" na dół. Ewentualnie można poszerzyć układ o parę takich tłoczków które będą przesunięte w fazie i będą pchały tłok na dół. Nie rozumiem gdzie jest tutaj potrzebne źródło.
Ok, rozumiem że zasada zachowania energii nic nie mówi i fakt, że układ ma działać bez pobierania energii nie jest problemem (opory i strat będą wymagały zużycia energii na każdy cykl).
Przechodząc do opisu dynamicznego to tłok stanie w miejscu gdzie dla magnesu zrówna się sile grawitacji. Nie ma odcięcia idealnego nie ma energii, która by wykonała pracę pokonującą stan ustalony