Wpis z mikrobloga

Która wersja modemu E3372 jest prawilna? Na allegro widzę 3 odmiany E3372h(hilink), E3372, oraz E3372s-153
Jakie są między nimi różnice? Zrobiłem szybkie google, ale niestety przenosi mnie into rosyjskie / niemieckie internety / opinie Januszy. To będzie rozwiązanie stacjonarne, więc interesuje mnie także antena - czy Cybertech Dual 15dBi MIMO (przewijała się na mikro kilkukrotnie) to faktycznie będzie best choice? Czy może jednak warto dołożyć do czegoś innego?

Cały setup chce podłączyć do routera śmigającego pod #openwrt by na czas trwania umowy z Orange cieszyć się z rozwiązania multi-wan. Tu pojawia się kolejny dylemat - 20 metrów kabla antenowego, czy 20 metrów kabla USB?

Jeżeli chodzi o providera, to chyba zdecyduję się na #rbm - tutaj pytanie, czy lejek zakładany jest na kartę sim, czy na sim + mac modemu jednocześnie? Zastanawiam się, czy ma posiadanie dwóch kart rozwiązałoby problem ewentualnego lejka.

#lte
  • 2
@babysteps: Najlepsza 3372 hilink, 153 to tez hilink z teo co pamiętam albo i nie :)

Tak cybertech to najlepsza opcja sam mam i polecam.
20 metrów kabla usb, przy 20m antenowego tylko pogorszysz osiągi maksymalna długość kabla antenowego to 10 metrów aby miec jeszcze jakiś zysk.
Czy kable usb będzie działał na 20 metrów bez niczego no nie wiem, szczególnie jeśli mówisz o podłączeniu modemu do routera przez ten kabel.