Wpis z mikrobloga

mirasy, poszukuję jakiegoś sprzętu do internetu mobilnego do domu. Zrezygnowałem z Neostrady bo było drogo - z uwagi na obowiązek telefonu stacjonarnego (w sumie najtaniej 109PLN) lub opłata za utrzymanie łącze dwadzieścia parę złotych.
Zdecydowałem się na mobilny internet w play. Mam aktualnie router mobilny Huawei e5377, działa dobrze, ale mam tylko jedną lub brak kresek w zasięgu LTE. Nie jest to sprzęt zalecany do ciągłej pracy, dlatego szukam czegoś najlepiej stacjonarnego. Niestety tanie routery stacjonarne mają LTE tylko po podłączeniu modemu USB.
Będę brał nową umowę i mam możliwość kupienia jakiegoś sprzętu do wyboru jest (z bardziej stacjonarnych):
Huawei B315 LTE
Huawei E5170 LTE
Huawei E5180 LTE
Alcatel OT link Y800
ZTE MF28D
AVM FRITZ 6840 - tylko przy droższym abonamencie.
Korzysta ktoś z was z takiego netu w chacie i mógłby coś w tym temacie doradzić ?
#pytanie #pytaniedoeksperta #internet #lte #play #internetmobilny
  • 4
@roszej: Dużo korzystam i się wypowiem, że odzielnie modem i rotuer to lepsze rozwiązanie, nie tracisz na mobilności bo w razie czego używasz samego modemu.
Z jakiej oferty korzystasz?

Modem E3372 hilinki i do tego router tplink WDR3600 z wgranym gargoylem i będziesz zadowolony.
@ElCidX: w tej chwili mam ten router mobilny i ofertę 30 GB, z tym ze mam zasięg LTE (wiec za parę złotych więcej nie ma limitu w domu) ale na tym routerze słaby,.
Muszę dokupić jeszcze jeden i planuję albo wziąć samą sim i kupić coś na alledrogo lub wziąć ze sprzętem. A abonament najtańszy za 36pln plus 8 chyba złotych za LTE bez limitu