Wpis z mikrobloga

@Baron_Al_von_PuciPusia: tam byli nastolatkowie i starsze osoby, bo to było zgrupowanie młodzieżówki partii pracy, dzieci tam nie było, najmłodsze ofiary miały 14 lat, gdzie nawet według prawa to nie są już dzieci. Morderca, szaleniec, ale kierował się swoistą logiką w wyborze celu ataku, wszak partia pracy jest odpowiedzialna za przyrost imigracji w Norwegii, którą tak stanowczo Brevik krytykuje w swoich manifestach. Oczywiście nie pochwalam tego, ale rozumiem dlaczego to zrobił.
  • Odpowiedz
@Filipix:

Jak oceniać go będziemy za 10-20 lat? Jako bohatera czy zbrodniarza?


Tak samo jak Ted Bundy, albo jak John Wayne Gacy byli oceniani po 10-20 latach, chore #!$%@?. Oczywiście twój komentarz był sarkastyczny, przecież nikt na zdrowych zmysłach nie zbliżyłby się nawet do porównania Breivika do bohatera haha
  • Odpowiedz
najmłodsze ofiary miały 14 lat, gdzie nawet według prawa to nie są już dzieci.


@Wilkudemoner: a możesz zacytować to prawo? :)

ps. Ustawa o Rzeczniku Praw Dziecka za dziecko uznaje każdą istotę ludzką od poczęcia do osiągnięcia pełnoletniości (tj. co do zasady 18 lat)[1]. W rozumieniu Konwencji o prawach dziecka, przyjętą przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych 20 listopada 1989 roku „dziecko” oznacza każdą istotę ludzką w wieku poniżej osiemnastu
  • Odpowiedz
@Jason_L_McCabe: W Polsce można uzyskać pełnoletność w wyniku małożeństwa już w wieku 16 lat. W wielu aspektach w Norwegii mając już 16 lat można mieć takie same uprawnienia co u nas w wieku 18. Np. prawo jazdy. Myślę że osoba będąca na kempingu politycznym mająca 14 lat nie jest dzieckiem mentalnie, dla mnie mówienie że Brevik zabijał dzieci to po prostu manipulacja.
  • Odpowiedz
W Polsce można uzyskać pełnoletność w wyniku małożeństwa już w wieku 16 lat.


@Wilkudemoner: ale ja nie pytam o to kiedy można uzyskać pełnoletność tylko o prawo, które mówi, że 14 letni człowiek to nie jest dziecko.

Myślę że osoba będąca na kempingu politycznym mająca 14 lat nie jest dzieckiem mentalnie, dla mnie mówienie że Brevik zabijał dzieci to po prostu
  • Odpowiedz
@Wilkudemoner: siebie zgłoś jako ignoranta :) bojownik walki z manipulacją wymyślający nieistniejące prawo żeby bohatersko zwalczyć manipulacje :) nieletni to nieletni - skąd pomysł, że nieletni to nie jest dziecko? polskie prawo - jeśli już posługuje się pojęciem dziecka - definiuje je tak jak napisałem wyżej, człowiek od poczęcia do 18 roku życia :)
  • Odpowiedz
@Wilkudemoner: jeśli produkujesz się dalej na serio cumplu a nie dla jaj to możesz mnie zgłosić też od razu za obrażanie bo trochę debila z siebie robisz i #!$%@?ę z logiki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz