Wpis z mikrobloga

@maxciekpl: Nie, tak samo jak na schabowego nie mówisz Polski sznycel Wiedeński. Byłbym jeszcze wdzięczny, gdybyś sprostował skierowane we mnie inwektywy z wcześniejszego komentarza. Rozjaśniłem sytuację i jak widzę Ty również zmieniłeś pogląd na tę sprawę. Pozdrawiam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@fenis: taka domowa pizza jest ultra sycąca. PAmiętam jak w dzieciństwie takie robili rodzice. OFc jeszcze grusze ciasto. A na wierzchu kiełbasa w kosteczke pokrojona + cebula, pieczarki i ser utarty. Smakowało zajebiście. Taka picco zapiekanka. No i 1 blacha do pieczenia ciasta ( nie piekarnikowa tylko normalna) starczała dla całej rodziny.
  • Odpowiedz
@victorek: najlepsza pizza to jak dla mnie to grube drozdzowe ciasto, posmarowane ketchupem (kiedys najtanszym nie wiem czy jeszcze mozna kupic) lub sosem (koncentrat pomidorowy, sol, oregano) lekko podpieczone na ktore pozniej wrzucamy podsmazona kielbase, cebule (duzo cebuli), pieczarki (duzo pieczarek) czerwona papryke. Przykrywamy zoltym serem i jeszcze podpiekamy aby rozpuscic ser.
Kiedys zawsze robilem kilka blach, cialem pizze na kawalki, wrzucalem do zamrazarki. Mozna bylo w kazdej chwili odgrzac
  • Odpowiedz
O boże #!$%@? ale kisne, jak pitca to tylko z serem mozzarella prosto z południowych Włoch na cieście 2 mm, z odrobiną świeżo tłoczonej oliwy, kaparami i młodą włoszką na deser. Koneserzy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Malbuk: Nawet jakby ktoś zrobił taką prawilną włoską pizzę na polskich dodatkach to i tak pojawiłyby się komentarze że hurr durr to nie mozarella, pieczarki nie spod Neapolu, jak śmiesz nazywać to coś pizzą... Każdy ma swoją definicję pizzy.
@Malbuk: @Hark: @bocznica:
  • Odpowiedz