Wpis z mikrobloga

6 600 - 1 = 6 599

Tytuł: Marsjanin
Autor: Andy Weir
Gatunek: Science-Fiction
★★★★★★

Mireczki polecały wszem i wobec. Amerykanie mówili że 10/10. Ridley Scott zachwycił się tak, że wraz z Mattem Damonem postanowili zrobić z tego film. Czy mieli racje?

No trochę tak. To świetna książka, by zacząć przygodę z Si-Fi. Lekka, przyjemna, śmieszkowa i pełna ciekawych informacji. Ale jednak mimo wszystko czy można to porównać do początkowych rozdziałów "Edenu" Lema? No nie za bardzo.

I nie chciałbym być tu źle zrozumiały. Andy Weir wykonał kawał dobrej roboty. Książka jest spójna, ciekawie napisana i pełna świetnych pomysłów. Tyle tylko że jest filmowa w hollywoodzkim ujęciu tego słowa. Pełna rozmachu i podniosłego uczucia, które czujemy oglądając Transformersy czy grając w nowego CoDa.

Polecam na początek przygody, polecam każdemu kto chciałby zacząć przygodę, polecam każdemu kto chciałby odpocząć od ciągłego czytania kryminałów. Tacy czytelnicy na pewno nie będą zawiedzeni. A co do starych wyjadaczy gatunku... I tak to pewnie połknął ją w jeden wieczór. I bardzo dobrze, czasem trzeba się po porostu zrelaksować i odpocząć.

#bookmeter

Wpis został dodany za pomocą skryptu do odejmowania
!Dzięki niemu unika się błędów w działaniach
!Pobierany jest zawsze ostatni wynik

  • 6
@Torak28: Nie zgadzam się z Twoją recenzją "Marsjanina.
Myślę, że samo porównanie do Lema czy innych autorów SF jest trochę błędne. W "Marsjaninie" wszystkie wydarzenia są możliwe do zrealizowania w przyszłości. Większość danych, informacji ma pokrycie w prawdziwej nauce. I chyba jedyną wspólną cechą dzieł Lema i Weira jest to, że wszystko dzieje się w przyszłości.
Książka jest faktycznie napisana lekko, przyjemnie i nie da się nie śmiać w głos przy
@erajwa: No a jak inaczej. Pół domu zawalone Fantastyką, Nową Fantastyką i Super Sci-Fi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@booktoPL: "SF na faktach" pasuje idealnie, a co do porównania... będę go bronił, ale część racji przyznać muszę :)
@Torak28: No właśnie ja miałam zaraz po przeczytaniu "Marsjanina" identyczne odczucie do Twojego. Myślałam, że to takie tylko "fiction" i nie ma nic wspólnego z "science", ale tutaj wyprowadził mnie z błędu @haussbrandt i podesłał mi linki, które Tobie podrzuciłam wyżej. Pozory mylą - książka jest lekko napisana może być przez to uważana przez niektórych za "niepoważną" lekturę, takie hihi haha. A to naprawdę kawał dobrej literatury i Weir musiał niezły
@Torak28: Spoko, spoko, ale gwiazdek mogłeś dać więcej, haha Co do blogaska, to będę mega wdzięczna za komentarz, a jeśli czytasz e-booki, to pamiętaj o naszym serwisie - może Ci się przydać:)
A skoro jesteś fanem SF - czytałeś Grzędowicza? Miazga :D