Wpis z mikrobloga

#czytajzwykopem #komiks #100komiksow #ghostrider #marvel
Tytuł: Ghost Rider: Droga ku Potępieniu (Wielka Kolekcja Komiksów Marvela)
Autorzy: Garth Ennis, Clayton Crain
Ocena: 3/10

93-1=92

Komiks opowiada historię Ghost Ridera, który został wyjęty ze swego więzienia w piekle, by uczestniczyć w rozgrywkach między niebiosami i demonami. Zarówno demonom jak i aniołom nie podoba się samowolne działanie dwóch braci, którzy zamierzają otworzyć portal do piekła w środku Teksasu. Ghost Rider ma tych braci powstrzymać.

Scenariusz zapowiada się nieźle, niestety wykonanie jest bardzo słabe, komiks wręcz wieje nudą. Część postaci jest wetkniętych zupełnie na siłę (sekretarka, Gustav, ksiądz), dialogi wcale nie przekonują (cały ten Gustav i sekretarka obrażają rozum i godność człowieka), na dodatek komiks pełen jest amerykańskiego patosu, który strasznie razi. Na dobrą sprawę to nie wiadomo nawet po co cały Ghost Rider jest w tym komiksie, równie dobrze cała sztampowa historia mogłaby zostać opowiedziana bez niego.

Rysunki z komputera zupełnie mi nie podeszły, część jest rozdwojona - nie wiem czy to wada druku, czy tak było w oryginale. Rysownik nie radzi sobie ze stworzeniem przekonujących demonów, a ich grupy wyglądają jak jakieś nabazgrolone plamy. Kolory z Photoshopa w kilku miejscach wyglądają świetnie, ale w większości sprawiają wrażenie taniego komiksidła zrobionego na szybko (w sumie chyba tym Ghost Rider właśnie jest) na podstawie zdjęć.

Komiks kupiłem sobie z ciekawości nie mając wielkich oczekiwań - w końcu to Marvel. Ale jest znacznie gorzej niż się spodziewałem.
fledgeling - #czytajzwykopem #komiks #100komiksow #ghostrider #marvel
Tytuł: Ghost R...

źródło: comment_fWRnyvYxUO5aiNH58R8gfybLt1wnm6gd.jpg

Pobierz
  • 3
Komiks kupiłem sobie z ciekawości nie mając wielkich oczekiwań - w końcu to Marvel


@fledgeling: jest masa tak dobrych tytułów z marvela, że to brzmi aż jak obelga.

Chociaż fakt faktem, tego Ghost Ridera sprzedawali na straganach za 50 gr/zeszyt :P