Wpis z mikrobloga

Mirki przepraszam za spam tagami, ale mam pytanie dotyczace umowy telefon komorkowy + internet.

Mocno w skrocie.
Trzy osoby abonament w play, platne cirka 120zl/miesiac. Oczywiscie wszystko, poza roamingiem za free, plus pakiet netu dla kazdego 2gb/miesiac.
Dodatkowo umowa z #netia na internet stacjonarny 60zl/miesiac (na czas nieokreslony, moge zrezygnowac nawet dzis).
Dodam ze mieszkam we #wroclaw wiec w sumie niewielkie miasteczko ( ͡° ͜ʖ ͡°)

I tu pojawia sie nastepujaca mozliwosc:

Play abonament rodzinny 3 karty (to samo co mamy obecnie i nielimitowany net w komorkach) + 1 do netu (nielimitowanego) z routerem LTE po lanie i wifi.

Koszta to 175zl/miesiac na dwa lata. Z racji promocji przez 6 miesiecy abo jest 0zl. Wychodzi oplat okolo 132zl/miesiac przez dwa lata.

Pytanie czy ma to sens? Zysku okolo 50zl na miesiac, plus rezygnacja z jednego uslugodawcy (netia).
Natomiast nie wiem jak zachowuje sie taki net po LTE od operatora (w tym wypadku PLAY).
Jesto to w miare sensowne do zastosowan stacjonarnych, czy nagle okazuje sie ze LTE ma swoje predkosci, ale realnie dostane 512kbps i w bonusie szczekoscisk ze pudelek sie laduje 5 minut.

#play #internet #kiciochpyta #orange #telefony
  • 19
  • Odpowiedz
@PurpleHaze: wytrzymalem tak dwa miesiace. Nie dosc ze limity to wieczne lagi , a zeby bylo jeszcze smieszniej to te-debile modem robi wszystko ale nie skomunikuje viber'a i nikt nie wie czemu. Tak jakby byl blokowany
  • Odpowiedz
@PurpleHaze: Lte ma swoje humory i czasami w tym samym miejscu przeskakuje na 3G i ciezko stwierdzic od czego to zalezy. W centrum miasta blisko nadajnika lte ma to maly sens. Gdzies dalej jest to calkowicie bez sensu.
  • Odpowiedz
@bobyxyz: całe szczęście już nie używam ( ͡° ͜ʖ ͡°) Miałem coś w stylu nielimitowany internet LTE (?) od zeszłego roku, ogólnie to był na kartę z aktywowaną jakąś usługą. Jest ten plus, że właściwie można pobrać 200GB danych miesięcznie i nie zablokują, chociaż raz też mi się zdarzyło, że dostałem blokadę.

Mieszkam w centrum Wrocławia, zasięg zajebisty, a mimo to pingi nie są stabilne, wieczorem
  • Odpowiedz
@prnppp: czyli dla zwyklego czlowieka internet spoko. Jak ktos chce grac to lipa. Mimo oferty na karte mogles pobrac az 200gb wiec czego nazekac?
Dodam ze w plusie po +20gb pow transferu juz wlaczaja lejek. Gralem na lte w heroes of the storm i az takiej lipy nie bylo.
  • Odpowiedz
W krakowie LTE od Playa działa bez problemów. Niski ping(najwyższy odnotowany to ~80) w sierpniu zużyłem ponad 360gb bez lejka. Na początku bałem się brać tego Playa, a niestety nie miałem możliwości wyboru czegoś innego, moja ulica mimo tego, że jest praktycznie w centrum Krakowa (1,4 km od starego rynku) jest białą plamą jeżeli chodzi o internet i LTE było jedyną rozsądną opcją.
  • Odpowiedz
@PurpleHaze: Orange nielimitowane lte 70zl/mc raz miałem przestoj ale wystarczyło zrestartowac router. 30-50mbit. Ping słabszy niż stacjonarny. Żadnych lejków czy coś. Wziąłem bo lokalnie mam tylko radiowy (większość dni działa jak gówno) i Neostrada 10mbit xD. Wrocław.
  • Odpowiedz
@pesia: nielimitowanych u nich oznacza:

Pakiety działają w zasięgu każdej technologii. W internecie "Bez limitu" do 50 GB wszystkie osoby w Twojej rodzinie korzystają z pełną dostępną prędkością, potem prędkość wynosi do 1 Mb/s.
  • Odpowiedz
@pesia: tak ale widzisz mi zalezy na tym, zeby bez zbytniej kombinacji "scalic" w jedno 3 abonamenty co juz stanowi lekki zysk wobec tego co mam obecnie do placenia miesiecznie I przy okazji skoro daja sima do samego netu, to zastanawialem sie czy nie wyrugowac netii na rzecz play LTE.

Stad pytanie/prosba o opinie i jak to dziala i czy ma sens.
Nie chce sie pakowac w kolejne nowe umowy
  • Odpowiedz
@PurpleHaze: Wszystko zależy od lokalizacji. U jednego LTE może działać dobrze u innego gorzej. Jednak kabel to kabel. Ja bym na Twoim miejscu zostawił Netię (napisz w jakiej technologii Netia świadczy Ci usługi i jaka prędkość, może coś doradzę) i poszedł w abonament rodzinny w Play za 74,99zł.
  • Odpowiedz
@PurpleHaze: Play to padaka jezeli chodzi o jakość usług, a wiązanie się umowa na dwa lata to szaleństwo. Np w Heyah za 3 osoby możesz płacić 105zł, miec smsy i dzwonienie bez limitu do wszystkich i 4GB netu
  • Odpowiedz
@PurpleHaze: njumobile w tandemie, zamkniesz się poniżej stówki miesięcznie za komórki. net - moico, korbank, od groma więc jesteś w stanie zejść ładnie z kosztami
  • Odpowiedz