Wpis z mikrobloga

Tak sobie myślę, że za max. 10-15 lat to świat jaki znamy runie.
Obecne pokolenie jest chyba jedynym w naszej historii które o wojnie na terytorium naszego kraju słyszało tylko z relacji dziadków.
Patrząc na wydarzenia ze świata coś zaczyna się kroić. Może jestem paranoikiem ale spotkałem niedawno ludzi którzy śledząc tylko i wyłącznie pobieżnie wydarzenia przedstawiane w tv/radio mają podobne odczucie.
W obliczu tej wojny obie wojny światowe będą jak niewinne igraszki a siła zrzuconych bomb będzie od nich setki razy większa. Nie spodziewałbym się wojny długoterminowej, może potrwa rok albo i krócej.Wojna totalna gdzie w ruch pójdą wszystkie głowice nuklearne a elektrownie jądrowe pozbawione obsługi będą wybuchały jak ta w Czarnobylu.
A po wszystkim spodziewałbym się powstania multikulturowego rządu światowego bez podziału na oddzielne kraje w celu powstrzymania konfliktów w przyszłości.

#przemyslenia
  • 16
  • Odpowiedz
@vesterr: że wojna totalna to prawda, ale w naturze człowieka nie ma chęci unifikowania wszystkiego, to by zaprzeczyło wszystkim kulturom i religiom.
Tak przy okazji tego przypomniała mi sie Hannah Arendt pisząca o tym, że w "dzisiejszych" czasach władza nie moze wyrastać z lufy karabinu (zaprzeczenie słów Mao Tse-Tunga) bo dysponujemy za duża bronią i użycie takiej broni zniszczy każdą żywą istotę na tej planecie - i z tym też się
  • Odpowiedz
@Mr-Slimak:
Pieniądz będzie wirtualny a po wojnie jak zawsze przyjdzie inflacja a może i zmiana waluty. Jest też opcja, że wszystko stracą bo banki utracą bazy dane np. w wyniku bomb elektromagnetycznych.

a nie budowę wszystkiego od nowa, bo nie będzie z czego i na czym i komu budować

@agaciksa: Celowałbym coś na wzór ogromnych miast i pustkowi dookoła na których będą żyli odmieńcy.
  • Odpowiedz
@vesterr: na wojnach wcale nie tak łatwo zrobic biznes.
I te wielkie miasta z pustyniami tez nie przejdą bo to zbyt dziki pomysł, za mało humanitarny - chyba że nagle idea humanitaryzmu zniknie i jednak okaże się, że podludzie istnieją
  • Odpowiedz
@agaciksa: dlaczego nie humanitarny? Ludzkość się wyludni i będzie zbierać się w "stada" bo sami sobie nie poradzą a na pewno będą zdezerterowane grupy uzbrojonych ludzi łupiące napotkane osoby.
  • Odpowiedz
@agaciksa: Szczerze nie oglądałem nigdy madmaxa, więc wierzę na słowo, że ktoś na to wpadł.
Określenie "pustynie" było u mnie ogólnikowe bo spodziewałbym się zwykłych terenów tylko nie zamieszkałych przez ludzi.
  • Odpowiedz