Wpis z mikrobloga

Cześć mirki, potrzebuję zlecić wykonanie grafiki do już istniejącej firmy. Firma zajmuje się handlem i na stronie posiada opisy produktów, oraz różne artykuły. Wygląd strony jest już stary i potrzebuje odświeżenia lub całkowitej zmiany. Zlecenie dotyczyłoby zarówno strony głównej jak i podstron (ok. 5). No i teraz nie wiem jak się do tego zabrać, żeby znaleźć odpowiedniego wykonawcę.
Możecie mi pomóc gdzie można pooglądać gotowe już grafiki, które mają pomóc w określeniu jak strona powinna wyglądać? I druga sprawa, już ściśle do twórców grafiki: czego oczekiwalibyście od zleceniodawcy? Opis słowny? Krótki długi? Jakieś szkice strony? Grafiki na których chcielibyście się wzorować?

Co do budżetu, to nie szukamy jelenia za kilkaset złotych. Raczej kilka tysięcy, ale więcej jak 10 to na pewno nie.

#webdesign #webmastering #webdev
  • 7
  • Odpowiedz
@stacktrace: Zrób wszystkim (w tym sobie) przysługę i wyspecyfikuj to tak ze sto razy dokładniej. Żeby potem nie było, że 5 podstron to sklep, wyszukiwarka, CMS, CRM i księga gości ;)
  • Odpowiedz
@stacktrace:

Do wyceny takiego zlecenia grafikowi potrzebne są następujące informacje:

-opis zawartości każdej z podstron. najlepiej gotowa treść w wordzie.
- informacja czy chcecie sam projekt w postaci pliku z photoshopa, czy gotowy html (nie każdy grafik jest koderem)
-jakie materiały dostarczacie, zdjęcia jakieś? jeżeli nie macie zdjęć, to w gre wchodzi zakup ich w banku zdjęć
-oczekiwany czas wykonania
  • Odpowiedz
Zrób wszystkim (w tym sobie) przysługę i wyspecyfikuj to tak ze sto razy dokładniej. Żeby potem nie było, że 5 podstron to sklep, wyszukiwarka, CMS, CRM i księga gości ;)


@ennovum: Dzięki za radę, rozumiem, że nie jest to dostatecznie dokładny opis, ale nie jest to poszukiwanie ofert (choć te które otrzymam będą rozważone) a wskazówek jak i gdzie szukać wykonawców. Zauważyłem teraz, że w pierwszym zdaniu nie napisałem dokładnie, że
  • Odpowiedz
@stacktrace:
gdy ja zaczynam pracę na grafiką oczekuję:
tekst w wordzie,
logo,
przykładowe strony które podobają sie klientowi,
informacja czy strona ma byc nowoczesna np singlepage, czy zwykła klasyczna i itp,
fajnie jak klient określi co chciałby na stronie głownej, np slidery, formularze, galerie, wstep oferty i itp,

jesli jest juz stara strona to sprawa jest ułatwiona.

co do inspiracji dla klienta to na pewno: (chociaż niektóre strony są przesadzone)
https://www.behance.net/
  • Odpowiedz