Wpis z mikrobloga

mirki - poszukuję jakiegoś fajnego starter-kita arduino, głównie do zabawy.

O samej elektronice mam raczej nikłe pojęcie, natomiast w kwestiach C nie powinno być problemu, bo siedzę trochę w #programowaniee.
Ma to być raczej rozwijająca zabawka, a nie serious business, więc nie chcę też przerostu formy nad treścią (czytaj -> grubo przepłacać).
Chodzi o jakiś sensowny zestaw, który pozwoli na trochę eksperymentów bez konieczności dokupowania miliona komponentów następnego dnia, a który zarazem będzie do ogarnięcia dla nowicjusza.

Przeglądałem sobie zestawy na http://botland.com.pl/341-zestawy-startowe-dla-arduino, jednak fajnie by było, gdyby jakiś bardziej doświadczony mirek też coś powiedział (np. czy lepiej leonardo, czy jednak uno?)

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

#arduino #elektronika #jezykc
  • 8
  • Odpowiedz
@Krople_do_nosa: jak jesteś koderem a chcesz budować urządzenia to zacznij może od czegoś na prawdę elementarnego, typu zestaw rezystorów/kondensatorów i przełączników i innych kabelków, bo z tego co obserwuje, to wynik napięcia w amperach dla informatyka nie oznacza niczego złego :D

  • Odpowiedz
@elektryczny_mariusz: Podkreślę jeszcze raz - to ma być zabawka dla dużego dziecka. Chcę się pobawić w głupoty typu czujnik wilgotności dla roślinek, migotanie diodą itd.

To trochę jak w tagu programowanie - powiesz, że chcesz się uczyć pajtona czy siszarpa, to zaraz odpowiedzą, żeby zacząć od assemblera, a najlepiej to w ogóle pisać od razu w kodzie maszynowym.
Nie róbmy tu elektrody.
  • Odpowiedz
@Krople_do_nosa: migotanie to może być komór serca xD. Akurat jeżeli chodzi o kodzenie to przeszdłem wszystkie przygody od ASM przez C po c++ i jave. Tyle że jak podejdziesz do tego w taki najbardziej elementarny sposób to pewno skończy się tak, że pomrugasz tą diodą raz, dwa razy a potem ci się znudzi, albo podłaczysz leda bez rezystora i będziesz mieć zagwózdkę dlaczego raz dioda mrugała a teraz to już nie
  • Odpowiedz
@Krople_do_nosa: Ja wziąłem starterkit elektroprzewodnika i polecam. Nie tylko Ty jeden zastanawiałeś się co wybrać, sprawdź na internecie co tam ludzie polecają i dlaczego. Ja mam leonardo.
Jeszcze co do starterkitu (bazuję na tego od elektroprzewodnik) to bym na Twoim miejscu dokupił sobie jakiś silniczek, kondensatory, żeby po prostu mieć, żeby się potem nie okazało, jak to napisałeś, żeby na drugi dzień coś dokupować.
  • Odpowiedz