Wpis z mikrobloga

@Ruler: ja pewnie też za pierwszym razem się stresowałem. Ale teraz to sama przyjemność, i do tego jeszcze mi za to płacą ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@pieczywowewiadrze: ta krzywa #!$%@? logike we wszystkie dziury. To, że ktoś ci to rozrysował w paintcie nie oznacza, że jest to prawda XD Szkoda, że Korwiniścią biorą za święta prawdę jakieś gównoobrazeczki, a odrzucają wiedzę naukową (obojętnie w jakiej dziedzinie).
  • Odpowiedz
@pieczywowewiadrze: #!$%@? w ten sposób, że na samym początku zakłada, że każda firma działa na maksymalnych obrotach i nie stać ją na jakiekolwiek podwyższki dla pracowników. Chyba nie sądzisz, że jeśli płaca minimana zostanie podniesiona o 100 złotych to nagle pracodawca stwierdzi "dobra, teraz zatrudnienie Ciebie jest nieopłacalne! przecież generowałeś nam miesięczne zyski w wysokości 15 złotych!!!! Musze Cię zwolnić!".

A dowodem na to może być analiza ostatnich podwyżek minimalnej
  • Odpowiedz
@colon3ainup: jesli pracownik nie zarabia na siebie to jest zwalniany no chyba ze pracodawca to debil albo panstwo (w sumie tez debile rzadza).

Jesli firma ma 20 ludzi i kazdy generuje zysk 50zl i podnosisz minimalna o 100zl to pracodawca zdycha z glodu i doplaca albo zamyka interes. Do tego zwiekszaja sie koszty dostawcy wiec dostawca podnosi ceny. Pracodawca zeby nie zdechnac tez musi podniesc ceny i pracownik jak wraca
  • Odpowiedz
@pieczywowewiadrze: @BlackDave: @colon3ainup: @SerCheddar:
@zordziu: Mniejsza o treść jaką niesie sam obrazek, bo autor w nim stwierdził tylko fakt. Natomiast głównym tematem przewodnim tych dwóch zlepków miało być raczej ukazanie kontrastu i to, że pod pierwszym wpisem (podejrzewam mającym wywołać burzliwą dyskusje, wymianę zdań na poziomie, itd., itp.) nie wywiązała się żadna dyskusja i w sumie każdy to zlał.
Natomiast w drugim
  • Odpowiedz