Wpis z mikrobloga

@StayAlive: Ale ja nie chcę wydać 1500zł na zegarek, tylko właśnie 500-600. A tutaj taka "promocja" i dlatego orientuję się, bo nie chcę kupić chińskiej podróbki Armaniego za 6 stów.
@Gari90: jeśli nowy kosztuje 1500zł to jaki byłby sens sprzedawania go za niecałe 50% ceny?
jeżeli nadal masz wątpliwości zapytaj na fb podróbkowo wielkie, ale to na 99.9% 'replika' ;)
@goferek: Ok. Nie będę się spierał, jak jakościowo stoją zegarki Armaniego, ale co do wyglądu... no cóż, co kto lubi. Jak znajdziesz podobny na odpuście, to daj znać.
@effectowny: Ok, mówiłem, że w to wnikać nie będę, bo nie jestem zorientowany. Jedynie ta odpustowa uwaga mnie nieco zdziwiła. Nie wiem, czy mój gust taki kiepski, czy ktoś ma kij w dupie.
@effectowny: haha widzę bojówka orienta. mam oba oryginalne : armani i orient. nie widzę między nimi znaczącej różnicy w jakości wykonania, a jeśli już to z niekorzyścią dla orientu, który szkiełko ma chyba z drewna zrobione no ale czego się spodziewać po zegarku za taką kasę.

@Gari90: tak jest ze wszystkim przecież na allegro… począwszy od podróbek ubrań, a kończąc na samochodach.
a co do samej marki Armani to robią
@Gari90: Armani to tanie chińczyki bez żadnej kontroli jakości produkowane jako masówka i sygnowane przez wytwórcę gaci. Ludziom marka kojarzy się z prestiżem, ale to jest firma produkująca ciuchy. Zegarki są u nich tylko dodatkiem do ubrań, śa produkowane tanim kosztem i podlegają takim samym prawom co ciuchy-czyli sa przeceniane po sezonie i bardzo szybko traca na wartości. Do tego pojawia się mnóstwo jeszcze gorszej jakości podrób bo podróbkarze żerują na
@Snoopeh @thewickerman88: Dzięki za informację, po 15 minutach od znalezienia tej aukcji zdecydowałem, że go nie kupię. Pytam w takim razie na jakie firmy się zapatrywać? Znalazłem kilka fajnych opcji od Casio z serii Edifice w cenach do 500-600zł, gdzie indziej szukać? Podpowiem, że i ten Armani mi się podoba i takie, jak te:

http://www.casio-intl.com/asia-mea/en/wat/watch_detail/EFR-546L-2AV/
http://www.casio-intl.com/asia-mea/en/wat/watch_detail/EFR-544BK-1A9V/

Pierwszy od Casio zdecydowanie najbardziej, niestety praktycznie niedostępny. Gdzie szukać czegoś podobnego? Podoba mi się
@Gari90: Pamiętaj by nigdy nie sugerować się paskiem-to rzecz którą najłatwiej wymienić i możes sobie dokupić i kilka pasków zmieniając ich kolory w zależności od humoru. Co do marek patrz głównie na sprawdzonych japońskich producentów-casio,seiko,orient, lorus, j.springs, pulsar. Poprzeglądaj katalogi i sklepy internetowe i zobacz które modele ci pasują.
W przypadku drugiego zekarka z linku zwróć uwagę na "uszy"-czyli miejsce w którym mocuje się pasek/bransoletę. Ma je niestandardowe, szerokie z wąskim
@thewickerman88: jest dużo racji w tym co mówisz tylko w takim razie jak wytłumaczyć fakt, że posiadam kupionego w stanach Armaniego ( na polskie coś koło 500zł za niego dałem ok. 4 lata temu) i niedawno Orient'a za 600-700 i nie widzę dużej różnicy w jakości ich wykonania ? Wiadomo, że orient automat, a armani jakiś tani kwarc w środku ale cała reszta… ciekawy jestem jak po 4 latach intensywnego noszenia