Wpis z mikrobloga

Mirki, jak to jest? Załóżmy, że mam 10k PLN, jestem (chyba ;) ) zdrowy psychicznie i nie karany. Czy mogę ubiegać się o pozwolenie na #bron i kupić sobie np. Walther'a P99 lub Glock'a oraz AKM lub Beryla? Po co? Żeby iść i sobie postrzelać na #strzelnica i być obeznanym z bronią, bo nigdy nic nie wiadomo (a w wojsku nie byłem).

  • 18
Czy mogę ubiegać się o pozwolenie na #bron i kupić sobie np. Walther'a P99 lub Glock'a oraz AKM lub Beryla?


@ufik78: ubiegać zawsze sie możesz, gorzej z decyzja pozytywną. Generalnie "ot tak" broni nie dostaniesz. Najczęsciej robi się to poprzez członkostwo w klubie
@Rogue: mi chodzi o normalną broń taką z jaką miałbym do czynienia np. w wojsku
@fakdesystem: ile takie coś kosztuje(pewnie jakaś składka) i co trzeba w takim klubie robić?
@edgar_k:

Generalnie "ot tak" broni nie dostaniesz

bez sensu...

@fieldy: z tego co się orientowałem to tania broń nie jest chyba coś w okolicach 3k cebulionów
@fakdesystem: no właśnie
@ufik78: tak jak koledzy już zaczęli, jeśli jesteś zdrowy i niekarany (a nawet trochę karany, ale pomijam ten aspekt) i dobrze podejdziesz do sprawy to pozwolenie dostaniesz na 100%. Możesz już sobie wyobrażać, że u Ciebie leży.
Ścieżka jest prosta, ale trochę długa. No i kosztuje parę złotych.
W skrócie: zapisujesz się do klubu strzeleckiego, generalnie dla samego zapisania. Nie musisz jeździć na zawody do Koszalina, ani zamiatać łusek. W większości
@WasabiHubert: bez sensu...
@jedrus7: tak, to już zauważyłem, że strzelają tylko pojedyńczo
@Usted: :)
@Jason_L_McCabe: a ja nie widziałem nigdzie poniżej 2k, zazwyczaj w okolicach 2,5k
@ppqa: dzięki za obszerny i dużo wyjaśniający wpis. Poszukam sobie jakie są pytania na ten patent, bo to mnie ciekawi. Jeszcze jedno - na jak długo wydawane jest pozwolenie?
@ufik78: ustawa jest skonstruowana tak, że są różne cele posiadania broni (broń zawsze posiada się "w celu"). Nas interesuje cel sportowy oraz cel kolekcjonerski. Pozwolenie jest zasadniczo bezterminowe. Natomiast Policja może je cofnąć, jeśli ustanie tzw. "ważna przyczyna". Ważne przyczyny są różne w zależności od celu posiadania broni:

- do celu sportowego pozwolenie masz na tak długo, jak masz licencję Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego. Pierwszą licencję dostajesz automatycznie (po złożeniu wniosku),