Wpis z mikrobloga

@tajek: "Dzień dobry, dowód rejestracyjny, ubezpieczenie i prawo jazdy poproszę. Od razu proszę się wypiąć, sprawdzimy temperaturę (...) nie, nie, nie, końcówka dla pana" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@fanatic: przy alkoholu masz obiektywne podstawy do oceny stanu, 0,2 jako limit nie jest po zeby jezdzic po "2 piwach bo sie nie czuje" tylko po to ze jakbys wracal rano z jakimis resztkami zebys nie byl karany za taka #!$%@?.
  • Odpowiedz
@FotoDieta: ale to sam pisałeś, że to kierowca powinien siebie kontrolować. Dlaczego w innych krajach ten limit jest 4 razy większy?
Każdy kierowca powinien umieć ocenić swój stan czy to podczas choroby czy po wypiciu alkoholu. Kompletnie pijani kierowcy i tak będą tak jak są i teraz, gdy jest mały limit. Oczywiście też przy wypadku pijany niech będzie winny, ale bez kontroli porannych w dodatku niekonstytucyjnych.
  • Odpowiedz
@FotoDieta: Limit 0,2 to pośmiewisko, nie można praktycznie nic wypić, często nawet jednego piwa, mimo że nie ma to prawie żadnego wpływu na zdolności psychomotoryczne. Nie wspominając o marginesie błędu po "wczoraj". Na Zachodzie jest 0,5 a w UK 0,8 i to jest rozsądna granica.

Swoją drogą powinno się jakoś testować ludzi, którzy jadą w trybie głębokiego deficytu snu.
  • Odpowiedz
@tajek: Tak samo powinno byc z paleniem papierosa. Mój kolega egzaminator w Word mówił, że robili testy i to wpływa podobnie jak rozmowa przez tel.
  • Odpowiedz
@maxwol: ciekaw jestem jak wyglądały takie "testy".
* Pan kursant w eLce 'A' będzie jarał szluga
* Pan kursant w eLce 'B' będzie gadał przez komórkę
* Zmierzymy czas po którym obaj przypierzą w ścianę.
  • Odpowiedz
@smisiak: Na placu sprawdzali czas reakcji na różne zdarzenia podczas palenia i bez. Na różnych osobach - czy to prawda nie wiem. Ale myślę, że napewno to ma wpły w na czas reakcji - zwłaszcza jak niektórzy trzymają non stop fajkę za oknem,a druga jest od kierowania i zmiany biegów.
  • Odpowiedz
@tajek: dokladnie - dlaczego za rozmowe przez telefon sie kara mandatami a za palenie papierosa czy jedzenie kanapki juz nie? Przeciez tak samo zajmuje koncentrację i rękę.
  • Odpowiedz