Wpis z mikrobloga

#programowanie #pytanie

Jakie zasoby powinien mieć serwer (na oko, bo na razie tylko estymuję), żeby pociągnął wysyłkę 6 maili na raz w trybie 24/7. Generalnie taka górna granica wysyłania maili sięgałaby do 5.5 maila na sekundę. Zakładam, że na serwerze będzie miało istnieć kilka instancji tej samej aplikacji, żeby wysyłały maile symultanicznie.
  • 19
  • Odpowiedz
@Emkacf: zacznijmy od tego, że taki serwer w sekundę trafi na czarne listy we wszystkich usługach pocztowych: gmail, onet itp. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@rss: a gdyby ogarnąć temat tak, że wysyłka idzie przez specjalne serwery mailingowe, a sama aplikacja zdeployowana jest w innym miejscu? Generalnie mam klientkę, która wysyła mailing do swoich subskrybentów i ma do tego aplikację standalone, a chciałaby webowo.
  • Odpowiedz
@Emkacf:

a gdyby ogarnąć temat tak, że wysyłka idzie przez specjalne serwery mailingowe

I tak to się właśnie rozwiązuje. :) Zobacz np. http://emaillabs.pl

Aha, przy prawie 500k maili dziennie to będą dosyć spore koszty.
  • Odpowiedz
@Emkacf: myślisz, że takie ilości puścisz gdzieś tanio? xD Przecież to już bardzo wysoka półka, a nawet indywidualne zamówienia.
  • Odpowiedz
@rss: no i tak to nie ja bym za to płaciła :D muszę spytać którędy teraz maile im lecą, bo wiem, że maja jakiś serwer wykupiony mailingowy, tylko nie wszystko im tamtędy leci
  • Odpowiedz
@myclient_pl: dokładnie. Coś tu zdecydowanie jest nie tak. Zakładając, że użytkownik otrzymuje 1 maila dziennie, serwis musiałby mieć 500k (aktywnych) użytkowników.
  • Odpowiedz
@rss: to już nie do mnie pytanie :D bo to maile z firmy, a nie z samej aplikacji, aplikacja ma tylko pomóc w zarządzaniu tymi listami mailingowymi i wprowadzaniu maili
  • Odpowiedz
@Emkacf: myślę, ze komuś się przecinki przesunęły przy podawaniu ilości maili.

EDIT: aha, czyli firma spamująca? Super.
  • Odpowiedz