Wpis z mikrobloga

Czy kupno soczewek miesięcznych dla kogoś, kto nigdy ich nie nosił będzie dobrym pomysłem? Co powinienem kupić do soczewek oprócz płynu, jakieś krople na podrażnienie oczu?

Czy jakiś Mirek poleca konkretną firmę? I ile mniej więcej cenowo wychodzi na miesiąc taka przyjemność?

dodaję pic rel wyników które nic mi nie mówią ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#soczewki #okulary
foreign - Czy kupno soczewek miesięcznych dla kogoś, kto nigdy ich nie nosił będzie d...

źródło: comment_L8w9eKNr5VwLbGFGIaetv5BsbIlzyQL6.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@foreign: Najlepiej pójść do okulisty na badania z dobraniem soczewek, wtedy wybiorą Ci odpowiednie i nauczą jak zakładać, zdejmować. A jak chcesz sprawdzić zanim pójdziesz to lepiej sobie jednodniowe kupić i zobaczyć jak się będziesz w nich czuł.
  • Odpowiedz
@foreign: potrzebujesz toryczne, bo masz astygmatyzm. Wyjdzie Ci ok. 25-30zł na miesiąc, zależy jakie. Ja teraz mam CooperVision Proclear Toric i są spoko. Możesz zamówić przez internet, w formualrzu przepisujesz parametry z recepty. Zakładać nauczyłem się z youtube :D
  • Odpowiedz
@foreign: Nie będzie dobrym pomysłem, bo miesięczne zakładasz i zdejmujesz i musisz myć. Ja to źle zrobisz, to po kilku dniach dostaniesz zapalenia spojówek. Lepszym pomysłem będzie zaczęcie od jednorazowych. Koszt sporawy, ale przynajmniej po 30 dniach się przekonasz, jak to jest i nie będziesz miał piasku pod oczami.

A marka nie ma znaczenia. Musisz potestować kilka i sprawdzić, która TOBIE najlepiej leży.
  • Odpowiedz
@foreign: Nie potrzebujesz torycznych, astygmatyzm do 0,5 dcyl uważa się za fizjologiczny.

I tak jak pisali inni, idź do optyka albo okulisty i powiedz że chcesz soczewki - tam dobiorą Ci odpowiednie i nauczą je aplikować, czyścić i przechowywać. Później kupuj sobie sam.
  • Odpowiedz