Wpis z mikrobloga

#bialystok #ekstraklasa #stadiony #pilkanozna

Stadion w Białymstoku kosztował blisko 250 milionów złotych. Teraz okazuje się, że jeszcze 100 milionów zostanie zwrócone przez pierwszego wykonawcę, który nie dotrzymał warunków umowy. Wiem, że tak tego nie powinienem kalkulować, ale wychodzi, że w ostateczności będzie to koszt 150 milionów. Jak za stadion na prawie 23 tysiące osób to uważam, że to nie jest dużo. Wiem również, że porównanie białostockiego stadionu do Stadionu Narodowego jest lekko nie na miejscu bo to zupełnie inna skala, ale przyznacie, że co wydanie 150 milionów to nie wydanie 2 miliardów...
Jak wygląda koszt budowy innych stadionów w Polsce? Bo z tego co wiem kilka kolejnych stadionów się buduje.

http://www.bialystokonline.pl/miasto-dostanie-101-mln-zl-odszkodowania-za-budowe-stadionu,artykul,87066,1,1.html
Maver87 - #bialystok #ekstraklasa #stadiony #pilkanozna 

Stadion w Białymstoku kos...

źródło: comment_jTmnmP014qINbtARQjgjQgBUlklJJSGU.jpg

Pobierz
  • 27
@Maver87: Narodowy w czasie gdy go otwierali oferował największą powierzchnię komercyjną ze wszystkich stadionów na świecie (2011, nie wiem czy to się zmieniło, ale daje do myślenia).

A ten zwrot jest już zatwierdzony?
@Maver87: Najlepiej przyjąć to na klatę i pokazać, że nie mamy kompleksów, o których sam wspomniałeś. Można też dopiec adwersarzowi pytając go o miasto, w którym mieszka i odpowiednio się zrewanżować. W moim przypadku nie miałoby to jednak sensu.
@ziomegson: @stirLitzz: powiem szczerze - delikatnie mówiąc widziałem w życiu ładniejsze stadiony niż ten w Kielcach, ale z tego co pamiętam to był chyba jeden z pierwszych nowocześniejszych stadionów w Polsce no i w sumie kosztował tylko 48 milionów... i pomyśleć że z jednego narodowego wyszłoby 40 stadionów takich jak mamy w Kielcach...
@Durb: dowcipy z śledzikowania białostoczan albo pogody (białe niedźwiedzie) zawsze spoko, ale twój pierwszy gryps był po prostu słaby. Szydera z dychotomii my-oni jest typowa dla wspólnot plemiennych ;)