Wpis z mikrobloga

"Sztefan" z batalionu Ajdar został przetransportowany ze szpitala do sądu rejonowego obwodu ługańskiego. "Sztefana" oskarżają o torturowanie separatystów.

Takich spraw będzie coraz więcej. Do tej pory polscy dziennikarze, szczególnie ci udający się do Ajdaru, milczeli o porwaniach, torturach, kradzieżach i innych nieprawidłowościach, ponieważ "nie służy to przyjaźni polsko-ukraińskiej" i dobrej reputacji Ukrainy w Polsce.

#donbaswar #ukraina
Pobierz tomasz-maciejczuk - "Sztefan" z batalionu Ajdar został przetransportowany ze szpitala...
źródło: comment_ilSPSM701prnUgUTwUl3Rn24icatiArz.jpg
  • 20
@tomasz-maciejczuk: #!$%@?. Ja jak i wiele osób nie pisało lub pisało dwuznacznie (każdy może sobie wejść w historię moich wpisów, dużo ich było), bo chcieliśmy lub chcemy wracać tam. Można było od razu wszystko #!$%@?ć na wierzch, spalić mosty i nigdy tam nie wrócić będąc jednocześnie zagrożony albo balansować.

Co by to dało jakbym opisał co się dzieje w piwnicy na Szczastju? CO? Przestaliby #!$%@? torturować? Tylko #!$%@?ć by mnie ktoś
@tomasz-maciejczuk: Oczywiście, że nie. Skąd miałem wiedzieć jakie relacje są między SBU, a Ajdarem? Może wszyscy byli w jednym biznesie i SBU sama by mnie uciszyła? #!$%@? to jest wojna i to jest Ukraina. Nie pogrywaj ze mną prostymi emocjami.

Po drugie nie byłem wtedy dziennikarzem i nie pełniłem obowiązków służbowych ale dla moralnej perspektywy historii to nic nie zmienia.
@tomasz-maciejczuk: @Nero12: Ja rozumiem, że przebywając tam nie można o niektórych rzeczach pisać dla własnego bezpieczeństwa, ale po powrocie prawda powinna ujrzeć światło dzienne, oczywiście nie koniecznie pod własnym nazwiskiem.

Tak, bardzo się dziwię Tobie Tomku, że występujesz pod własnym nazwiskiem, bo nawet bez osądzania czy piszesz prawdę czy nie narażasz się i To bardzo krytykując konkretne osoby. Ukraina to dziki kraj, raczej nie będziesz tam bezpieczny jeśli pojedziesz. Zresztą
@hungbejwin_ludowy: Ty i #!$%@? Twoje prawo do decydowania kto jest dziennikarzem, a kto nie. Pojedź na wojnę i pokaż jaki #!$%@? jesteś twardy w dociekaniu prawy. Stream live z torturowania zrób najlepiej.

Ja na dzień dobry usłyszałem. Jedno zdjęcie i nie mam aparatu. Po tym co zobaczyłem się #!$%@? nie dziwiłem. Są ludzie, chcą mówić, pękają, #!$%@?, nie wytrzymują ale #!$%@? tego ot tak aby jakiś #!$%@? z mirko czy na
Ty i #!$%@? Twoje prawo do decydowania kto jest dziennikarzem, a kto nie


@Nero12: Czy napisałem nieprawdę? Czy zaliczyłeś się do presstytutek? Nie rozumiem dalszej Twej wypowiedzi - tłumaczysz się? A teraz wracając do tematu. Wielu ludzi, znających skądinąd realia konfliktów typu wojny domowej na Ukrainie - a dodatkowo znających i Ukraińców i zamiłowanie części z nich do Bandery, Hitlera i inne #!$%@? - od początku konfliktu mówiło JAK JEST. Tymczasem
Jeśli obawiał się, że ujawniając sprawę narażał własne życie lub zdrowie to nie widzę powodu, aby go obwiniać o cokolwiek.


@StaryBrodacz: Nie obwiniam, lecz stwierdziłem fakt. Przestępstwem jest również zatajenie posiadanej informacji o dokonanym przestępstwie. I tylko tyle należy odczytywać z mej wypowiedzi.
@hungbejwin_ludowy:
Tylko do kogo w takim razie miał się zgłosić skoro organach ścigania siedział zaprzyjaźniony element. Ktoś mógł też oskarżyć go o zniesławianie, bo żaden inny świadek by się nie zgłosił. Jest wiele niewiadomych w tym równaniu. Ja rozumiem jego postawę nawet jeśli masz rację.