Wpis z mikrobloga

ds1:
- dużo lepszy klimat i "historia"
- trochę gorsze sterowanie
- znacznie ciekawsze bossy ale przy tym nieco trudniejsze
- złośliwy design leveli i ogólnie wszystkiego

No
  • Odpowiedz
A to nie jest tak, że większość grających w ds2, to fani pierwszej części przy której spędzili tyle czasu, że kolejna cześć nie jest już tak trudno jak początkowo pierwsza część?
  • Odpowiedz
@Issei: Częściowo tak, ale DS1 naprawdę ma 'złośliwy' design, niektóre momenty są zrobione czysto na złość graczom. Poza tym jest dużo więcej chodzenia jak coś #!$%@? (co częściej się zdarza w ds1), bo w ds2 jest więcej lepiej ulokowanych ognisk (checkpointów). Jak ostatnio przeszedłem ds2, to wróciłem do ds1, jest znacznie prościej z doświadczeniem ale i tak jest zauważalnie trudniejsza do dwójki. No i niektóre miejsca są tak denerwujące, że
  • Odpowiedz
@Issei: @jtank: sterowanie? zależy czy klawiatura i myszka, czy kontroler... DaS II ma dużo gorsze wsparcie dla sterownia myszką. W jedynce wystarczy dograć DSFix i DSMFix.
  • Odpowiedz
O k, sterowanie? Ja osobiście radzę bez pada tego nawet nie tykać. Klawiatura + mysz OKROPNIE się steruje. Ja sobie kupiłem pada za 40zł i mi posłużyl do obu części.

A jak mówiłem, że "gorsze sterowanie w jedynce" to chodziło mi o porównanie obu części przy grze z padem, generalnie chodzi mi o płynność ruchu, poza tym dużo lepiej się skacze na przykład. Subiektywne odczucie.
  • Odpowiedz
@jtank: @Murzinio: @Czartafarianin: @enio: Miałem kontakt z pierwszą cześć, ale grałem na klawiaturze i muszę przyznać, że zawszę blokowałem się w pewnym momencie gry. Nie przestawałem grać tylko robiłem nową postać, a tym momentem było pierwsze wejście do jakiegoś zamku z jaszczurkami po zabiciu w oba dzwony. Pewnie kupię obie części. Do gry będę używał pada od xbox360 i jedyny z tym problem taki,
  • Odpowiedz
@Issei: Przyzwyczaisz się po kilku godzinach do gry na padzie (jeśli nie jestes z nim obyty) - z początku jest to ciężkie aby ogarniać dosłownie wszystkie przyciski (ja do DS specjalnie kupiłem xboxpada, była to moja pierwsza styczność z grą na padzie). W DS2 nie grałem ale słyszałem sporo negatywnych rzeczy na jej temat (wiec nie podchodziłem - wolałem odpalić sobie znowu DS). Jak dla mnie DS jest grą cudo
  • Odpowiedz
@KURDEFIKSJAPI3RDU:

e tam, im ciężej tym większa satysfakcja jak coś przejdziesz.

Ale to trzeba umiejętnie zbalansować, w pewnym momencie coś przestaje być przyjemnym wyzwaniem, a robi się po prostu frustrujące. Nawet jak jest większa satysfakcja to nie odpłaca tego gniewu. Przykładem jest wymienione wcześniej przez Isseia sen's fortress. Albo zaraz po nim Anor Londo. Aaaaaa.

@Issei: Ja też mało grałem na padach wcześniej, idzie się nauczyć bez problemu.
  • Odpowiedz
@jakosdajerade: @a_new_error: @Dr_o_ne: @jtank: @Murzinio: @Czartafarianin: @enio: @KURDEFIKSJAPI3RDU:
Wielkie dzięki za pomoc, ale nie mogłem się zdecydować, a że idą długie jesienne/zimowe wieczory to zaopatrzę się w obie części i sam porównam ( ͡° ͜ʖ ͡°). No ale teraz trzeba to wszystko pobrać na 4 "megowym" łączu, ale zaleta wolnego łącza jest
Issei - @jakosdajerade: @anewerror: @Drone: @jtank: @Murzinio: @Czartafarianin: @enio...

źródło: comment_zf5HrbV1Mk7XcOet3ideRjVLaggktpf4.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz