Wpis z mikrobloga

Mam pytanie czy przesyłał ktoś kiedyś coś z USA i wie jak najlepiej to zrobić? Zamówiłbym iPhone 6s plus 64GB, znajomy by mi go kupił w USA następnie wysłał do Polski. Czytałem lecz dość stare posty, że najlepiej odpakować z folii + napisać informację o gifcie i powinno przejść bez dodatkowych opłat.

Cena iPhone w sklepie Apple wyniosła by mnie ~800$ z wliczonym już vatem więc sprzedając swojego 6 plus musiałbym w sumie nie wiele dopłacić.

#apple #iphone #usa
  • 14
  • Odpowiedz
@didi91: Ale po co? Mam teraz 6 plus 64GB z 11 miesięczną gwarancją więc sprzedałbym go za ok 3000zł dopłacając ~200-300zł miałbym nowego 6s plus 64GB.
  • Odpowiedz
@rybak17: za 2800zł mogę od ręki znajomemu oddać. Tutaj jednak nie chodzi o cenę sprzedaży. Wolałbym widzieć odpowiedzi dotyczące ściągnięcia z USA. :)
  • Odpowiedz
@pitu-pr: To dobry znajomy. Z tego co wiem to najlepiej odpakować iPhone schować do kieszeni a pudełko do bagażu.
Niektórzy też wysyłają czekolady a między nimi iPhony.
  • Odpowiedz
@pitu-pr: niech koleżka rozpakuje telefon, posciąga folie i wyśle w jakims innym kartoniku ( pojdzie jako używany, i nieoclony), a oryginalne opakowanie ze słuchawkami, ładowarką i książeczkami pośle osobną przesyłką.
  • Odpowiedz
@pitu-pr: bez pudełka i folii przejdzie bez problemu, nie kolega włoży do innego pudełka, wrzuci parę koszulek z walmart i w paczkę. Wysłałem już tak parę tabletów i nikt się nie przyczepil.
  • Odpowiedz
Wolałbym widzieć odpowiedzi dotyczące ściągnięcia z USA. :)


@pitu-pr: jak upozorujesz "używalność" to jest szansa że kurierem przejdzie. Ale jest też oczywiście ryzyko uszkodzenia no i zawsze mogą jednak dopierdzielić VAT.
  • Odpowiedz
@mesrs123: iPhone są co roku. Konferencja za pół roku będzie dotyczyła software. Tak było zawsze więc raczej nic nie zamieszają nagle. Tym bardziej ogłosili w USA program wymiany iPhone na nowe co roku więc też by się zgadzało.
  • Odpowiedz