Wpis z mikrobloga

@Forbot: Słuszna uwaga większość zestawów discovery ma już wszystko co potrzeba. Trochę na nich pracowałemm ale mam nadziej że więcej nauczę się z waszych kursów. Teraz na jednej z nich chce alarm uruchomić :)
@Forbot: serio tak fajne są te STM? Nie używałem nigdy, ale jakoś mam tak że strasznie nie lubię korzystać z "ułatwionych" rozwiązań, na przykład nie cierpię z wszelakiej maści Arduino bo uważam że to dla idiotów. Z drugiej strony pół dnia się dziś męczyłem z wysyłaniem po UART do komputera z atmegi przez przejciówkę i nic, putty pokazywało jakieś szlaczki :/ Więc taki STM co ma takie funkcje ogarnięte powinien być
@xerxes931: A to ma być kurs tylko i wyłącznie pod nucleo? Tzn programy nie będą działać na innych płytkach STM32? Jeśli nie to są mniejsze płytki za jakieś 10-15 zł do sprawdzenia się, a podobne do nucleo można wyrwać za 35-40 zł
skoro ja miałem trudno to czemu inni mają mieć łatwo


@xerxes931: Myślenie typu skoro ja jeździłem koniem i miałem trudno, to dlaczego inni mają mieć łatwiej jeździć samochodem. Postęp panie i żadne dziadki tego nie zatrzymają. Takie same żale były jak wychodziły nowe wersje photoshopa, hurr durr, teraz to każdy może, a kiedyś ja musiałem wiele wiedzy pochłonąć żeby takie rzeczy osiągnąć, teraz wszystko dla debili itp itd.
@Pan_wons: ale ja żartuję, nie widzisz ile emotikonek nawaliłem? Wcale nie sądzę że muszą mieć trudno, po prostu nie lubię tej platformy, ot co, wolę samemu sobie zbudować jakąś płytkę uruchomieniową i pisać w "pełnoprawnym" C, przynajmniej wtedy wiem czemu działa albo nie. Nawet nie sama płytka jest zła tylko Arduino IDE który używa tak uproszczonego języka że nie wiem czy na bazie tego można się nauczyć czegokolwiek więcej poza tym
@wytrzzeszcz: STMy konkurują cenowo, a są lepiej wyposażone :)

@xerxes931: serio są takie fajne, a programowanie jest wygodniejsze, ale nadal wymaga odpowiedniej wiedzy, nie jest to drugie Arduino.

@Pan_wons: programy przenosi się bajecznie prosto, wystarczy przekompilować na odpowiedni kontroler.
Arduino IDE który używa tak uproszczonego języka że nie wiem czy na bazie tego można się nauczyć czegokolwiek więcej poza tym jak działają pętle i instrukcje warunkowe.


@xerxes931: Przecież ten język jest obiektowy, bardzo fajnie się z niego przeskakuje z c++ i vice versa. Posiada klasy, dynamiczne przydzielanie pamięci i różne inne rzeczy. Nie wiem czego więcej można chcieć :P Gdyby nie moc obliczeniowa arduino to można by normalną grę bez