Wpis z mikrobloga

Wykopki,
zacząłem się uczyć tego słynnego Ruby-ego - język jest super, bardzo fajnie mi się w nim kodzi. Nie ukrywam, że najbardziej zależy mi na możliwościach framework-a Rails 4 (hu hu niedługo 5), ale jestem kompletnym amatorem jeżeli chodzi o rozpoczynanie tworzenia aplikacji. Niestety korzystam z Windowsa, co nie ułatwia mi sprawy. Zainstalowałem Rubystack-a stworzyłem aplikacje, jednak gdy próbuję postawić serwer railsów wyrzuca mi 150 komunikatów o błędach.
Co robić? Przesiąść się na linuksy? Są jakieś fajne guidy dla niedorobionych mózgowo? ew. jest tu ktoś kto pomoże na PW noobkowi rubyego?

#programowanie #ruby #rubyonrails
  • 9
@Hoggie: cumplu - tak jak koledzy wyżej napisali - nie męcz się na windowsie, będziesz miał same problemy i zamiast uczyć się kodzić będziesz się uczył rozwiązywania problemów, które nie występują na linuxie. Postaw sobie wirtualną maszynę lub skorzystaj ze środowiska onlineowego, jak koding.com, też całkiem fajna opcja.
@Hoggie: wg mnie nie warto męczyć się na Windowsie programując w Rails. Działanie na wirtualce czy innym tego typu środowisku jest możliwe, ale najlepiej będzie, jak postawisz sobie Linuxa. Nawet jako 2 system obok Windy, na osobnej partycji. Nauczysz się przy okazji obsługi konsoli, korzystania z różnych programów. Ekosystem Railsów świetnie osadza się w systemie unixopodobnym. PS: masz zablokowane PW ;d