Wpis z mikrobloga

@NaxZST: Philips Sonicare HX6511. Może używać najlepszych końcówek DiamondClean więc nie różni się efektywnością od 3x droższych ( ͡º ͜ʖ͡º) ale swoje i tak kosztuje.

PS Bateria trzyma zajebiście w porównaniu z elektrycznymi
@Retrospekcja: Wg. mnie warto. Te elektryczne mają też to do siebie, że ich obudowa się z czasem #!$%@? a tamte są solidniej wykonane. Ta co ja brałem kosztuje ~250zł z jedną końcówką a kupienie 2 nieco lepszych to dodatkowe ~60zł (są podróbki 3x tańsze to trzeba uważać na cwaniaków).

Z tym, że to nie jest taki przeskok jak z manualnej na elektryczną a dodam też, że jak się kierujesz przy wyborze
@platkiowsiane:
Ja mam zwykłą szczoteczkę elektryczną, używam pasty elmex sensitive plus i takiegoż ich płynu do płukania ust. Prawda jest taka, że myjąc taką pastą żeby codziennie (wystarczy raz) i płucząc usta, nie powinieneś mieć żadnego kamienia nazębnego (no może minimalnie jakiś by był).

Ważne jest aby była to pasta wybielająca bo ma większy współczynnik ścieralności. A płukanka po prostu odświeża usta.
@ukradlem_ksiezyc: Ja mam pastę elmex, ale przeciw erozji, bo mam #!$%@? szkliwo więc nie mogę używać wybielających. Ja nie pisałem nic o kamieniu. Płyn do płukania nie #!$%@? skutecznie bakterii spomiędzy przestrzeni międzyzębowych dlatego każdy normalny dentysta zaleca swoim pacjentom używanie nici dentystycznych.

Nie wiem czego w Polsce tego nie robią, ale w USA pierwsze co usłyszysz od dentysty to "floss".

@Norskee: Napisz jakie to wady albo daj link do