Wpis z mikrobloga

Mirasy z #gryplanszowe myślę, czy nie zrobić ogólno dostępnej i opensourcowej gry planszowej/karcianej gdzie wykorzystywało by się rzeczywistość rozszerzoną.
Konkretniej : chce napisać aplikację na komórki, którą będzie można wsadzić w takie pudełko jak na załączonym zdjęciu i wykorzystać to do gry planszowej.
Myślałem, żeby opracować jakieś karty ze specjalnym kodem, który byłby rozpoznawany przez te okulary, i które widziałby tylko ten użytkownik.
Co o tym myślicie? Bylibyście chętni razem wymyślić jakąś wspólną planszówkę?

Wszystko byłoby otwarte i open-source bo to na prace magisterską ;)
#virtualreality
mdfk - Mirasy z #gryplanszowe myślę, czy nie zrobić ogólno dostępnej i opensourcowej ...

źródło: comment_oqLe0nOrRRhWKH0r8mGoa9C8WiuEDQcM.jpg

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
Halo, ale nie plusować, tylko wypowiadać się. Szukam pomysłu i chce stworzyć jakąś wspólną gre planszową typu Alchemik gdzie z komórki się skanuje karty ;)

Tj. plusować też ;)
  • Odpowiedz
@B_P_R_D: Chyba dobrze napisałeś https://www.fantasyflightgames.com/en/more/living-card-games/ ale myślałem, że "living card games" ma jakieś jeszcze znaczenie.

Chętnie posłuchałbym jakichś pomysłów, bo sam na razie nie widzę zastosowania jakoś bardzo konkretnego. Chodzi mi o to, że samo przykładanie telefonu z obrazem 3d co chwile, żeby coś sprawdzić wydaje mi się bezcelowe. Wolałbym żeby użyteczność tego była większa w takiej planszówce, ale też mam problem bo nie potrafie wymodelować jakichś super animacji, że np
  • Odpowiedz
@B_P_R_D: Rozumiem o co chodzi, pomysł fajny, ale jest tu też ten problem, nad którymi się głowiłem, czyli brak tutaj Wirtualnej/Rozszerzonej Rzeczywistości. Jest to jedynie skanowanie OCR ;)
  • Odpowiedz
@B_P_R_D: Skanowanie (OCR) to pobieranie z obrazu danych np. tekstu itp.

Wirtualna rzeczywistość to ogólne przedstawienie na okularach jakieś stworzonej komputerowej wizji, czyli taka gra komputerowa w 3D.

Rozszerzona rzeczywistość to wykorzystanie kamery i przedstawienie prawdziwego świata z dodatkami generowanymi przez komputer np. model 3D

Dlatego w tym wypadku karcianki najlepiej OCR + Rozszerzona rzeczywistość (model 3d)
  • Odpowiedz
@mdfk: Moim zdaniem pomysł z jednej strony ciekawy, a z drugiej strony chyba mało praktyczny. Nie wiem czy by się przyjemnie siedziało z takim ustrojstwem na głowie. Nie wiem jaki masz dokładnie tytuł pracy, czy to musi być rozszerzona rzeczywistość, czy po prostu aplikacja na komórkę. Oto mój pomysł:
Listy z Whitechapel 2.0: W grze jeden gracz jest Kubą Rozpruwaczem i w tajemnicy przed innymi porusza się po planszy. Policjanci mogą
  • Odpowiedz
@RottenKitten: Zgadzam się z Tobą i mam ten sam problem, że niby spoko, ale jednak jak nad tym pomyślę, to nie widzę tutaj nic sensownego.

Co do Twojego pomysłu to fajny, muszę się zastanowić jakby to mogło wyglądać i jak mogę technologicznie to ugryźć.
Thx;)
  • Odpowiedz
@mdfk: Pomysł jest fajny, ale generalnie na rynku takie coś nie za bardzo chwyci (niestety). Istotą planszówek jest ich właśnie podręczność, możliwość wyłożenia na stole, często też mobilność itd. Jeśli gra jest otoczona gadżetami, to nie dość że zmniejsza się krąg osób które mogą w nią zagrać (nie każdy będzie miał telefon, który to uruchomi) to jeszcze traci się przez to niektóre walory gier planszowych.

Telefon/aplikacja musi dawać coś nowego, coś
  • Odpowiedz
@SzaloneLiczby: Nie zależy mi zbytnio na sukcesie rynkowym, bo nie chce tego sprzedawać. Ale ogólnie się z Tobą zgadzam, chociaż z planszówkami jest różnie i nawet bez gadżetów są różne targety osób - np. niektórzy nie lubią zbyt skomplikowanych, inni fantasy itd.

Też tak właśnie myślałem, żeby pokazywać czegoś co inni nie widzą, i przykład z Roar wydaje się ciekawy, przyjrzę się temu bliżej ;). Dzięki.
  • Odpowiedz
@mdfk: Z tym sukcesem to głównie chodziło mi o to, że fajnie gdyby Twoja praca z czasem została wydana :) Brakuje takich gier z użyciem nowych technologii i z pewnością jest to jakaś bliższa/dalsza przyszłość. Dlatego też szkoda byłoby się zamknąć na jakiejś idei, która nie chwyciłaby na rynku, a byłaby tylko jakimś bajerem ;)
  • Odpowiedz
@SzaloneLiczby: Zgodzę się z tym, dlatego tu pytam, żeby zrobić coś fajnego. Jak nie wypracuje jakiegoś konkretnego pomysłu to pewnie wykorzystam tą technologię gdzie indziej.
  • Odpowiedz