Wpis z mikrobloga

I teraz moje #pokazzakupy z #aliexpress od pingpongów.

1. #xiaomi #mi4i
Na pierwszy ogień idzie telefon. Zakupiony z XFS za 999zł, kolor biały, przyszła po 2.5 tygodnia. Pierwsze wrażenia miażdżące. Sam wygląd przypadł mi do gustu - wygląd prosty, minimalistyczny, ekran sporo miejsca zajmuje na przednim panelu, w miarę cienkie ramki są. Przyzwyczaić się muszę że przycisk cofania jest po prawej stronie. Obudowa ma mało zaokrąglone krawędzie i jest śliska - już dwa razy telefon wyślizgnął mi się z ręki na kolana - polecam etui. Na plus na pewno wyświetlacz FullHD. Widać różnicę po przeskoku z wyświetlacza 720p w Moto G. Na słońcu dobrze widać, w nocy można sporo przyciemnić ze nie daje po oczach. Aparat? W dzień, z bliska, widoki, z lampą miażdży. Przyczepić się jedynie mogę do robienia zdjęć osób w nocy z lampą - oczy osób są białe i jakby "świecą" i to troszkę efekt psuje. Bardzo szybko robi zdjęcia i łapie focus. Bateria? Bez problemu 4h SOT mogę wyciągnąć na max jasności, z aktywnym dual sim oraz ciągle włączonym netem 3G. Miui ładnie wygląda - nie planuję przerzucanuia na miui polska bo niewiele nowego wnosi + muszę TWRP do tego wgrywać. Polecam wyłączyć animacje w ustawieniach programisty i od razu telefon "szybciej" chodzi. Co do zasięgu? Obsługuje 900MHz na paśmie 3G także #aero2 bez problemu działa. Na wsiach jest bdb zasięg także na każdym paśmie w PL chodzi. Telefon dla mnie prawie idealny, dostaje mocne 8/10 w moim mniemaniu :)

Co mnie lekko negatywnie zaskoczyło? Ładowarka. Nie jest oryginalna od Xiomi, jest jakieś dziadostwo z naklejką "travel charger" oraz parametry. Widocznie jakaś chińszczyzna albo w XFS podmienili na ładowarkę EU? Dla pewności ładuję swoją zaufaną ładowarką

Zdjęć nie ma sensu wrzucać - są tysiące na necie :)

2. Monopod do #gopro
Jako że będąc młodym i głupim 3 lata temu kupiłem taki monopod xsories 50cm za bagatela 189zł. Jedyna wada: ZA KRÓTKI!!!!!. Wkurzyłem się teraz i znalazłem ot taki kijek: http://www.aliexpress.com/item/NEWest-Self-Selfie-Stick-Handheld-Monopod-adapter-for-gopro-go-pro-HERO4-HERO3-HERO3-hero2-xiaomi/32346407792.html

Jestem wręcz zaskoczony jakością wykonania. Kijek jest tak solidny jak te od xsories - materiał wykonania jest ten sam. Rękojeść jest twarda i dosyć gruba - pewnie leży w dłoni. Nic się nie wygina przy rozłożeniu i wagowo waży to samo jak odpowiednik xsories. Gopro wchodzi dosyć ciasno do mocowania i śrubka jest dobrze spasowana. Polecam każdemu.

3. #pendrive kingston DTSE9 16GB ( ͡° ͜ʖ ͡°)
http://www.aliexpress.com/snapshot/6858426943.html?orderId=68804588543752
Kto mówił że nie wolno kupować pamięci od pingpongów? Zaryzykowałem, kupiłem. Ważne było żeby był mały bo będzie przy kluczach. W sumie nie mam się do czego przyczepić - cudów nie oczekiwałem i te 16 GB ma.

Zdjęcia w komentarzach + screen z testu pendriva
  • 31
@xamil54: tak serio to nie wiem po co jeszcze ktoś kupuje pendrive

ja mam dysk 160GB 2.5" ze starego netbooka, obudowa USB3 za 20cbln z alledrogo i śmiga ładnie

jedyna przewaga to że niektóre pendrivy potarfią osiągać do tych 300MB/s ale to i tak trzeba kopiować z/na ssd a po drugie tylko przy pojemności pendrive >120GB które są nieopłacalne
@xamil54: no ja moją kupowałem całkiem niedawno, może 2 miechy temu i była taka sama promocja, w tym samym sklepie
w sumie całkiem fajnie bo nawet działa na USB2 które dostarcza mniej prądu ale daję radę ten dysk 2.5" uciągnąć na jednym kablu

@krl_krl: patrz obrazek który wrzucił @xamil54: 6.74MB/s, przy filmie HD który ma 15GB masz prawie 40 minut zapisu
@krl_krl: wiem że są szybkie pendrajwy USB3.0 które mają zapis 200MB/s ale
1. musisz mieć tak szybki dysk z którego kopiujesz na pendrive, jak masz magazyn HDD z odczytem/zapisem 100MB/s to nic po takim szybkim penie
2. są w cholerę drogie, i ekonomiczniej jest mieć 2.5 calowy dysk ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@xamil54: w takim telefonie trzeb awylaczac animacje zeby szybko chodził? Troche biednie.. animcje androida L to cała jego magia.. co to za sens kupic tele za 1k i sie tym nie moc cieszyc? u mnie na N5 wszystko smiga plynnie z animacjami