Wpis z mikrobloga

Na 99,9% dostane do zapłacenia VAT na dwa telefony z #aliexpress, które kupiłem po zaniżonych cenach z wykorzystaniem ostatnich kuponów. I tu moje pytanie Mirasy i Mirabelki, co wysłać jako dowód celnikom? W którym miejscu zrobić screenshota na ali żeby nie policzyli mi VATu od regularnej ceny telefonów??
Jeden z nich zapłaciłem przez przelewy24, drugi kartą walutową.

  • 62
  • Odpowiedz
W którym miejscu zrobić screenshota na ali żeby nie policzyli mi VATu od regularnej ceny telefonów??


@kamil996:

Ale od kuponow obnizajacych cene tez placi sie VAT :P
/podatek placi sie od wartosci towaru, niekoniecznie od kwoty jaka fizycznie zaplaciles/
  • Odpowiedz
@sylwek2k: no a jakby delikatnie stuningować SSy żeby nie było widać regularnej ceny? :D tak wiem, zapewne sztum czeka...
ale tak mysle ze jakby mieli wyciąg z banku + potwierdzenie tego na screenie z aliexpress to pewnie łyknęliby.
  • Odpowiedz
no a jakby delikatnie stuningować SSy żeby nie było widać regularnej ceny


@kamil996:

jak za pare zeta chcesz lamac prawo, to rob jak chcesz. Taka edycja stronki to tylko 5 lat pierdla...
  • Odpowiedz
@kamil996: Mam ten sam dylemat, ale wolę zapłacić 15zł więcej, a potem nie mieć problemów :) Z tego co czytałem to vat nabiją w werze pod który podlegasz, w moim przypadku wer lublin
  • Odpowiedz
@Wypokowywacz:
w moim przypadku
04.09 Nadejście przesyłki WER Warszawa
Zatrzymanie przez urząd celny WER Warszawa
Wysłanie przesyłki WER Warszawa
05.09 Nadejście przesyłki
  • Odpowiedz
@sylwek2k: " co stanowi podstawę opodatkowania zakupu towarów z wykorzystaniem bonów rabatowych.
Do podstawy opodatkowania wlicza się jedynie kwoty faktycznie otrzymywane przez podatników od klientów. Nie podlega wliczeniu równowartość nieodpłatnie wydanych bonów, które utożsamiać należy z rabatami. Co więcej, nie jest wymagane wyraźne wskazanie wysokości udzielonego rabatu w dokumentacji sprzedaży (na fakturze lub paragonie). Rabat uwględniany jest już w cenie, a najważniejsze – żeby wykazana w dokumentacji kwota zgadzała się
  • Odpowiedz
Nie znam się ale jak pytałem sie ludzi tytaj tydzien czy dwa temu to tez mowili ze podstawa vat liczy sie od faktycznie zaplaconej kwoty, nie wartosci produktu.


@meathor:

Odpowiedz sobie na pytanie, czy Twoja teoria sprawdzi sie przy kuponie o wartosci 100$ i zaplaconej kwocie 1$. Czyli przedmiot o wartosci 101$ kupujesz za 1$.

PS nie mieszaj wykladni dotyczacej zakupow w UE z importem towarow z poza UE.
  • Odpowiedz
@sylwek2k: to nie jest "moja teoria", bo jak napisałem - nie znam się. Dlatego się na wykopie o to pytałem. Nie wiem też jak jest z vatem importem z poza UE, wiem że nielogicznym byłoby gdybym zapłacił za coś 1 dolar a musiał płacić 23$ VATu. Czy faktycznie tak jest - nie wiem.
  • Odpowiedz
wiem że nielogicznym byłoby gdybym zapłacił za coś 1 dolar a musiał płacić 23$ VATu.


@meathor:

A wiesz ze za prezenty wyslane z poza UE trzeba zaplacic VAT? Wiec nie wydasz ani zlotowki, a musisz zaplacic od WARTOSCI przedmiotow cla i podatek VAT?
  • Odpowiedz